Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 12 díl – Okouni na smáčky, ryby v cizině, zpracovna ryb, rybářská škola

Dvanáctý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. V předposledním dílu cyklu Jak na ryby s Rudou Hrušínským se vypravíme na Orlík. Budeme chytat hlavně okouny na smáčky. Tyto oblíbené nástrahy představí Pavel s Davidem, ale největšího okouna uloví Ruda. A samozřejmě na smáčka. Dozvíme se, že na velikosti záleží, na barvě také a hlavně na tom, jak správně nástrahu vodit. Déšť a bouřka nás zažene na kávu pod pergolu, ale alespoň máme čas si na začátku prázdnin popovídat, kam se vypravit na ryby do ciziny. Poradíme, jak si pořídit povolenku ve Španělsku, v Itálii nebo v Laponsku. Podíváme se na chvilku i do Mongolska nebo do Kanady.

Po dešti jdou Ruda s Pavlem dál chytat, ale David se vypraví do Chlumce nad Cidlinou, do zpracovny ryb. Provede nás provozem a na konci zjistíme, že ryby jdou odsud na pulty nezmrazené – čerstvé a chlazené. Na to hned navážeme ukázkou ze Střední rybářské školy ve Vodňanech, kde nás naučí, jak správně filetovat kapra.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíče

Nejčtenější články

Atraktory ve spreji – šikovná pomůcka zkušeného rybáře

Atraktory jsou určeny výhradně pro zatraktivnění nástrah a návnad jak pro lov kaprovitých ryb, tak i pro lov dravců. Prodávají se v různých variantách, ale velmi oblíbené, hlavně u zkušených rybářů, jsou ve formě sprejů.

Základy výběru správného stanu pro rybáře

Rybářské stany a bivaky tvoří samostatný segment v rozsáhlé nabídce stanů. Jak se v něm zorientovat a které parametry jsou pro nákup úplně nejdůležitější?

Metlička na míchání zakrmovacích směsí

Metlička na promíchání zakrmovacích směsí v kombinaci s bateriovou vrtačkou nám usnadní důkladné spojení všech vnadících složek. Jde o skvělého pomocníka. Právě správné promíchání zakrmovací směsi nám může pomoci k pěkným úlovkům.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím