Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 12 díl – Okouni na smáčky, ryby v cizině, zpracovna ryb, rybářská škola

Dvanáctý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. V předposledním dílu cyklu Jak na ryby s Rudou Hrušínským se vypravíme na Orlík. Budeme chytat hlavně okouny na smáčky. Tyto oblíbené nástrahy představí Pavel s Davidem, ale největšího okouna uloví Ruda. A samozřejmě na smáčka. Dozvíme se, že na velikosti záleží, na barvě také a hlavně na tom, jak správně nástrahu vodit. Déšť a bouřka nás zažene na kávu pod pergolu, ale alespoň máme čas si na začátku prázdnin popovídat, kam se vypravit na ryby do ciziny. Poradíme, jak si pořídit povolenku ve Španělsku, v Itálii nebo v Laponsku. Podíváme se na chvilku i do Mongolska nebo do Kanady.

Po dešti jdou Ruda s Pavlem dál chytat, ale David se vypraví do Chlumce nad Cidlinou, do zpracovny ryb. Provede nás provozem a na konci zjistíme, že ryby jdou odsud na pulty nezmrazené – čerstvé a chlazené. Na to hned navážeme ukázkou ze Střední rybářské školy ve Vodňanech, kde nás naučí, jak správně filetovat kapra.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíče

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.