Rybářský rozcestník

Středočeský územní svaz ve spolupráci s ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem uspořádal v sobotu 20. 10. 2018 náborové závody v rybolovné technice

Všichni rybáři a rybářky, ale i ostatní, kteří se chtěli přijít podívat, měli možnost uplynulé sobotní dopoledne. Středočeský územní svaz ve spolupráci s ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem uspořádal náborové závody v rybolovné technice. Za podpory města Rožmitál pod Třemšínem od 8 hodin na hřišti v areálu koupaliště zápolily desítky dětí. Závodilo se v disciplíně aremberg – plachta, skish – žluté terče a hod do dálky jednoruč. Na vysvětlenou pro ty, kteří vůbec netuší o co se jedná, to v podstatě byly disciplíny, kdy se závodník snaží zasáhnout v časovém limitu střed terče co nejlépe a nebo stejným závažíčkem na konci vlasce dohodit co nejdále. Více vám napoví i naše fotogalerie.

IMG_0328-2IMG_0405-2IMG_0444-2

V rámci závodů proběhla i ukázka muškařských disciplín a hodů na terče nebo plachtu, které předvedli reprezentanti SÚS a ČRS. Tyto unikátní závody v umění a ovládání rybolovné techniky se v Rožmitále konaly poprvé a tak zaujaly nejen rybáře, ale i ostatní obyvatele města. Bylo příjemné se podívat, jak rybářská mládež závodí v tomto unikátním odvětví. Ani děti, které jsou v kroužku nové, se nemusely bát přijít. Bylo to takové loučení s létem spojené se závody, opékáním buřtíků a samozřejmě každé dítě si odneslo nějakou cenu, nikdo nebyl smutný a neodešel s prázdnou.

Největším lákadlem byla ale asi přítomnost dvacetiletého Tomáše Spáčila, reprezentanta České republiky. Naprosto fenomenální talent, který jako jediný na světě v historii juniorské rybolovné techniky dokázal vybojovat čtyřikrát titul mistra světa v pětiboji. V této době již závodí v kategorii dospělých, ale s těmi se utkával již jako junior. Do Tomášovy sbírky úspěchů patří mimo jiné i dva světové rekordy a okolo 70 medailí z mistrovství světa a republiky, z toho je 50 zlatých. Není se potom čemu divit, když se při jeho ukázkách kolem seskupilo hejno dětí i dospělých a pozorně sledovali jeho umění. Podobné pozornosti neunikla ani 14 letá Amálie Ungrová, účastnice mnoha celorepublikových závodů, když předváděla hod na terče.
Dopolední počasí v sobotu sice nebylo právě ukázkové, přesto si ho několik desítek dětí i dospělých užilo náramně. Malí rybáři měli možnost se podívat na to, jak ovládají rybolovnou techniku mistři a také si jednotlivé disciplíny vyzkoušet. Aby v tom rožmitálské děti nezůstaly samy, přijela spolu s českými závodníky i skupina mladých rybářů z Hořovic.

V sobotu 20.10. od brzkých ranních hodin ožil v Rožmitále pod Třemšínem místní areál koupaliště, kde se konaly náborové závody v rybolovné technice pořádané Středočeským územním svazem ve spolupráci s ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem a za podpory města Rožmitál pod Třemšínem. Závodů se zúčastnilo přes 30 závodníku z Rožmitálu a Hořovic. Počasí sice nebylo úplně top,ale na podzim to nebylo tak špatné. Pro všechny děti byly připravené krásné ceny a žádné dítko neodešlo s prázdnou. Děti byly rozděleny do 4 kategorií dle věku a pohlaví. Soutěžilo se v několika disciplínách aremberg – hod na plachtu, skish -hod na žluté terče a hod do dálky jednoruč. V rámci závodů proběhla i ukázka muškařských disciplín, kterou přijel předvéct Tomáš Spáčil reprezentant České republiky, čtyřnásobný mistr světa v pětiboji a Amálie Ungrová 14 ti letá účastnice celorepublikových závodů. Pro děti bylo po celou dobu závodů připraveno občerstvení, teplý čaj a buřtíky.

Bylo připraveno celkem 12 nádherných pohárů, spousty krásných cen a pro dva nejmladší účastníky z řad dívek a chlapců pruty. Závody přijel podpořit pan Jiří Eichler z odboru mládeže SUS a starosta města Rožmitál pod Třemšínem pan Ing. Josef Vondrášek. Tímto jim za podporu a sponzorské dary velmi děkujeme. S Hořovickými dětmi přijel pan Radek Spáčil, který našim dětem předal i spousty zajímavých a užitečných rad, za které také velmi děkujeme. Dalším kdo se přišel podívat a podpořit děti byl předseda MO Rožmitál pod Třemšínem pan Milan Pojer, který si sám některé disciplíny vyzkoušel. Kolem poledne bylo dobojováno a čekalo se jen na výsledky, které pro Rožmitálské děti dopadly velmi příznivě. z 12 poharů, jich 5 zůstalo zde doma v Rožmitále. Jsme na naše děti z kroužku MO Rožmitál pod Třemšínem náležitě pyšní.

Vyhlášení výsledků náborových závodů v rybolovné technice pořádané Středočeským územním svazem ve spolupráci s ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem a za podpory města Rožmitál pod Třemšínem. Z 12 pohárů nám jich 5 zůstalo doma zde v Rožmitále. Jsme patřičně hrdí na naše děti z kroužku. V mladších chlapcích kde byla konkurence největší jsme obsadili dvě místa a to na 1. místě se umístil Jan Beran a na 3. místě Nikolas Něměček. Ve starších chlapcích máme opět prvenství a to patří Kristiánu Vavrochovi. Mladší dívky máme opět dvě místa a to 1. místo Karolínka Šourková a 3. místo Ivanka Schwarcová. Ve starších dívkách všechny 3 místa obsadila děvčata z Hořovic. Všem samozřejmě moc gratulujeme. Petrův Zdar.

Vedoucí mládeže ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem – Aleš Haluska + tým vedoucích.

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!

Ryby v české kuchyni – 1. díl

Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.