Rybářský rozcestník

Soutěže v rybaření

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

´V celé republice, ale i v Evropě můžeme navštívit mnoho soutěží, kde spolu rybáři měří síly. Nezápolí tady jen lidé, ale i vybavení a kvalita návnady. Kdo zvolil vhodnější pruty, navijáky a vlasce a namíchal nejlepší krmivo, ten má velkou šanci na výhru. Samozřejmě velkou roli hraje i štěstí při losování místa pro první i další kola soutěže.

Tuzemská klání začínají brzo po svítání. Soutěžící se sejdou, popovídají, rozhodčí udělí pokyny a dohlédnou na losování. Potom se milovníci rybaření rozejdou, obsadí svá místa a poprvé nahodí. Rozhodčí jsou připraveni změřit a zvážit každý úlovek a pečlivě jej zapsat. Kolem poledne se potom rybáři stěhují na jiné místo, které si vylosovali pro druhé kolo, a vše začíná nanovo.

V podvečer většina soutěží v rybaření končí. Rozhodčí vyhlásí vítěze ve všech kategoriích (soutěží se o největší rybu, nejtěžší rybu, prvního dravce, součty hmotností, součty délek…) předají jim mnohdy velmi hodnotné ceny a všichni se těší na příští setkání.

.

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?