Rybářský rozcestník

Soutěže v rybaření

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

´V celé republice, ale i v Evropě můžeme navštívit mnoho soutěží, kde spolu rybáři měří síly. Nezápolí tady jen lidé, ale i vybavení a kvalita návnady. Kdo zvolil vhodnější pruty, navijáky a vlasce a namíchal nejlepší krmivo, ten má velkou šanci na výhru. Samozřejmě velkou roli hraje i štěstí při losování místa pro první i další kola soutěže.

Tuzemská klání začínají brzo po svítání. Soutěžící se sejdou, popovídají, rozhodčí udělí pokyny a dohlédnou na losování. Potom se milovníci rybaření rozejdou, obsadí svá místa a poprvé nahodí. Rozhodčí jsou připraveni změřit a zvážit každý úlovek a pečlivě jej zapsat. Kolem poledne se potom rybáři stěhují na jiné místo, které si vylosovali pro druhé kolo, a vše začíná nanovo.

V podvečer většina soutěží v rybaření končí. Rozhodčí vyhlásí vítěze ve všech kategoriích (soutěží se o největší rybu, nejtěžší rybu, prvního dravce, součty hmotností, součty délek…) předají jim mnohdy velmi hodnotné ceny a všichni se těší na příští setkání.

.

Nejčtenější články

Rybářský zápisník FishNote

Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.

Aktuálně nejstahovanější aplikace mezi českými rybáři

Již několik měsíců zpět avizovaná, ryze česká, a po všech směrech vylepšená aplikace Fishsurfing 2.0 je právě ke stažení na Google Play, App Storu ale dostupná i z webu na www.fishsurfing.com! Pokud jsi náhodou starou verzi aplikace znal a neoslovila tě, koukni se teď na tuhle novinku! Nový Fishsurfing po designové i funkční stránce posunul prostředí rybářské sociální sítě na úplně jinou úroveň.

Jak zpracovat lína v kuchyni

Lín obecný – Tinca tinca patří mezi rybáři k oblíbeným rybám, proto také jeho lov byl od roku 2021 omezen na čtyři kusy denně. Málokterý rybář však ví jak lína správně připravit ke kulinářským účelům. Hodně rybářů lína stahuje z kůže, vadí jim sliz nebo se snaží oškrábat drobné šupinky z kůže, což je ale škoda, protože po upečení šupinky změknou a jsou poživatelné, u mnoha gurmánů je pak upečená kůže z lína se šupinkami považována za lahůdku. Za lahůdku je lín považován nejen u nás v Česku ale také ve Francii, Itálii, či Německu, kam je státní rybářství před rokem 1989 vyváželo za devizy.