Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na email: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Český rybářský svaz obdržel pozvání Senátu Parlamentu ČR na setkání organizací pracujících s dětmi a mládeží v oblasti ochrany přírody. Setkání proběhlo v sídle Senátu pod záštitou jeho předsedy pana RNDr. Miloše Vystrčila….
Sezona se pomalu blížila ke svému konci a nastával podzim. Tak to chodí každoročně a i my rybáři se s tím musíme smířit. V loňském roce jsme však prožili hodně teplý konec léta s až extrémními teplotami. Září již ťukalo …
Rybaření na plavanou je technikou, která je chtě nechtě na ústupu. Kaprařina zválcovala (nejen) plavanou, a chytání ryb na splávek se nevěnuje tolik rybářů….
Vážení kapraři, věděli jste, že pro umožnění 24hodinového rybolovu je 74,12 % rybářů, což je o 5,49 % více než před 10 lety? To a mnoho dalšího vyplynulo z nedávno zveřejněné socioekonomické studie sportovního rybolovu v ČR prováděné v roce 2017 …
Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.
Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.
Jak bylo uvedeno v minulých dílech, ryby se ve středověku objevovaly na stolech především šlechty, měšťanů a bohatších sedláků, ovšem postupem času si je mohl dopřát i chudý lid. Zakoupit se daly třeba na trzích, kde tehdy fungoval také barterový systém (směnný obchod), takže chudší vrstvy obyvatel mohly zakoupit nebo častěji směnit ryby od říčních rybářů, kteří je na trh dodávali. Rybáři občas ryby směnili za jiné zboží, za maso od řezníků, zeleninu, ale také košíky, či jiné potřeby do domácnosti, ale i pro práci.