Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na email: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Středočeský územní svaz zahajuje dnem 1. 3. 2023 rybolov na novém mimopstruhovém revíru 411 210 Schořov. Jedná se o rybník s rozlohou 2,3 ha, který byl již zarybněn. Schořov byl zakoupen v loňském létě za 6,9 mil. korun….
V časopise Rybářství se objevují témata zajímavá, vážná, ale i odlehčená. Jedním z autorů, kteří umějí psát i pro pobavení, je Zdeněk Hofman. V dubnovém čísle vzpomíná na pět příhod, které se mu v minulosti staly v tomto co do …
Speciálně pro něžné pohlaví přinášíme novou řadu dámských prutů s označením Queen. Jsou v přitažlivé růžové barvě v kombinaci se zlatými prvky. Celý příspěvek Dámské pruty Delphin QUEEN je k přečtení na LovKapra.com….
Takovýto sychravý podzim lze z feederového hlediska nejlépe využít lovem kaprů. Proto jsem se dnešní vycházku rozhodl si vedle sebe postavit při lovu kaprů dva mnou vlastněné proutky podobných ,,papírových,, parametrů a popsat krátce jejich vlastnosti a rozdíly, abych Vám …
Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.
Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.
Jak bylo uvedeno v minulých dílech, ryby se ve středověku objevovaly na stolech především šlechty, měšťanů a bohatších sedláků, ovšem postupem času si je mohl dopřát i chudý lid. Zakoupit se daly třeba na trzích, kde tehdy fungoval také barterový systém (směnný obchod), takže chudší vrstvy obyvatel mohly zakoupit nebo častěji směnit ryby od říčních rybářů, kteří je na trh dodávali. Rybáři občas ryby směnili za jiné zboží, za maso od řezníků, zeleninu, ale také košíky, či jiné potřeby do domácnosti, ale i pro práci.