Rybářský rozcestník

OBUV DO CHLADNÉHO A VLHKÉHO POČASÍ NEMUSÍ BÝT DRAHÁ

13.9.2016 •

Z praxe napsaný článek pro ty, kteří by měli rádi spolehlivé holínky, boty ve kterých je možné do vody, do sněhu a zároveň byly příjemné a nestály hodně peněz. Klikněte na obrázek a dočtěte se více …

OBUV DO CHLADNÉHO A VLHKÉHO POČASÍ NEMUSÍ BÝT DRAHÁ

Štítky:

Meteorologové nám hlásí chladnější a vlhké počasí. Pro nás, kteří navštěvujeme rybářské revíry i za nepříznivého počasí a v zimě, je důležité nejen schování se pod nějaký druh přístřešku, dobré oblečení ale i boty. Jistě mi dáte za pravdu, že pokud je zima do nohou, je nám všechno prdlajs platné.

Možná i vy řešíte otázku zmrzlých nohou a volbu vhodné obuvi, snad Vám trochu pomůže tento článek.

Vyzkoušel jsem nejrůznější druhy gumáků, sportovních bot za hrozné peníze, dokud jsem nenarazil na holínky vyrobené z EVA pěny. Pro ty z Vás, kteří neznáte tento druh materiálu je zde drobné přiblížení, jistě znáte nazouváky prodávané v obchodech a u vietnamců, říká se jim gumovky, crossky atd.
Výrobce v popisku u těchto holínek uváděl opět čísla -30° a podobně s čím jsem se již několikrát pěkně spálil při výběru a tak jsem na tyto čísla moc nedal.
Vzhledem k velmi příjemné ceně těchto bot jsem si ale holínky zakoupil a tak vybaven vlněnými ponožkami a dalšími náhradními, vyrazil k vodě v teplotě kolem nuly. Již při chůzi k vodě jsem byl překvapen měkkostí bot a hlavně lehkostí, kterou jistě oceníte při jejich transportu. U vody se chovám maximálně tiše a tak nejčastěji nehybně sedím v křesílku a tak jsem čekal každou chvílí chlad do nohou. Byl jsem velmi překvapen, že i po několika hodinách mi bylo teplo. Pro jistotu pravidelně měním ponožky za suché. Občasné zabrodění téměř po kolena do vody potřebné pro nahození pod stromy dovolí výška boty. Pro tento účel je sebou nosím i v létě, jen bez vložky. Bota je široká a tak do ní pohodlně a rychle vklouznu v případě potřeby a hurá do vody.
Po ročních zkušenostech s těmito botami mohu zkonstatovat, že se dá pohodlně vydržet u vody i ve sněhu v botách co stojí do 1000 Kč. Neperlíte sice žádnou luxusními nášivkami, značkami a speciálními membránami, ale tuhle parádu jsem opravdu oželel, protože jsem u vody hodně a mám rád pohodlí.
Několik poznámek z praxe na závěr:
Pokud se chystám k vodě na 3 a více hodin, beru si několik náhradních vlněných ponožek. I v těchto botách se potíte tak jako v každé gumáce a pokud se propotíte nepomůže nic. Noha v mokru znamená zima do noh a menší pohodička. Tohle má každý z nás jiné, kdo se potí více je to v chladu více trápení. Po návratu domů vždy vyndám vložku z boty a vše vysuším. Dávejte si pozor na ostré předměty, tenhle materiál se dá snadněji propíchnout, nejsou to pracovní gumáky. Celá bota je jeden odlitek a tak se nemůže stát, že se rozlepí a bude Vám někde zatíkat, proto je super na zabrodění, do mokré trávy a rozbředlého sněhu.

Pokud budete chtít tenhle druh obuvy vyzkoušet, pohodlně si vyberte vhodnou velikost na www.sumcari.cz

článek napsal Marcel Smrčka

sumcari.cz

Jsme rybářský eshop, který rybářům nabízí rychlou komunikaci a osobní přístup. Specializujeme se na prodej potřeb lov dravých, mořských a kaprovitých ryb. V nabídce eshopu rovněž naleznete vše pro pobyt u vody, vylovení a uchování ryb.

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!

Ryby v české kuchyni – 1. díl

Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.