Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na email: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Ve dnech 28.– 30. 4. 2023 se konalo Mistrovství České republiky v muškaření na jezeře, které uspořádala MO Praha 10 Vinohrady, pražský ÚS ve spolupráci s MO Mělník na revíru Boží voda Liběchov v areálu Líheň Liběchov….
Alena Jančíková: Je půl hodiny před půlnocí. Sedím u rybníka a čerpám energii. Za mnou v chatě spí můj milovaný, unavený choť, který mě před jedenácti lety přivedl k božskému relaxu – k rybaření. Usnul a jeho hlasitý spánek přehluší …
Z Jižních Čech přišla pro vyznavače kaprařiny velmi potěšující zpráva. Výbor Jihočeského územního svazu totiž nedávno rozhodl, že doporučí územní konferenci Jihočeského ÚS, aby schválila K-70 na všech jihočeských revírech …
Dravé ryby se nejčastěji krmí ráno a večer. S přicházející zimou se tato perioda posouvá částečně i do dne. Přesto se občas stane, že sedíte na místě, kde dravci určitě jsou, ale nemáte jediný záběr. Nezbývá než si alespoň užít …
Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…
Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.
Během 18 století začínají některé rybníky mizet, majitelé je začali přeměňovat na louky, pastviny a pole. Příčinou byla především produkce sena, potom brambor a dalších plodin. Ve velkém se začínal chovat skot, seno bylo rovněž potřeba pro koně. Nezanedbatelná byla i produkce hnoje, která chovaná zvířata produkovala, používal se na hnojení polí. V roce 1791 na Českokrumlovsku vyšlo nařízení, že na každém panství se má vypustit několik rybníků a přeměnit v louky a pole…