Rybářský rozcestník

Feeder v zimě

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!
Feeder v zimě

Štítky:

S feederem můžete úspěšně lovit i přes zimu. Ve studené vodě bude nejspíš méně záběrů, než obvykle, ale každý úlovek bude o to cennější. Není nad to, když se dá ukrátit čekání na hlavní rybářskou sezonu několikahodinovou vycházkou s feederem do zimní přírody.

Místo lovu

V zimě je volba správného místa extrémně důležitá. Ryby jsou ve studené vodě méně aktivní a pokud je správně nelokalizujete, nemusí se vám podařit je stáhnout krmením z větší dálky.

Na tekoucích vodách ryby hledáme v tišších a hlubších částech nebo na hranici proudu a tišiny. Dobrá místa mohou být také v blízkosti překážek a zlomů.

Na stojatých vodách hraje hloubka lovného místa také důležitou roli. V rybnících a nádržích hledáme ve studené vodě ryby spíše v hlubších částech revíru. Neplatí to však beze zbytku.

Při chladném počasí a zatažené obloze hledám ryby ve hloubce. Někdy naopak mohou ryby být na mělčině. Těsně po rozmrznutí ledu a při slunečných dnech očekávám ryby spíše na mělčině. Mělčiny se začínají prohřívat jako první. To ryby láká.

tišina na potoce

Druhy ryb

Jaké ryby se dají v zimě lovit? Na stojatých vodách chytáme nejčastěji cejny, plotice, kapry a karasy. Na tekoucích revírech patří mezi zimní úlovky navíc tloušť, parma nebo podoustev. Za soumraku se dají na řekách cíleně lovit i mníci, kteří jsou nejaktivnější přes zimu.

Montáže

Zimní feederové montáže by měly být co nejjednodušší a co nejjemnější. Používám průběžnou montáž s kratším návazcem (20-25 cm). Háčky volím co nejmenší (časté velikosti 14-18) a návazec co nejjemnější (0,10-0,14 mm). Krmítka vybírám střední nebo menší s gramáží podle potřebné délky hodu. Na řece je potřeba zohlednit i sílu proudu.

Nástrahy

Mezi moje nejoblíbenější zimní nástrahy patří červi, rohlík a kukuřice. Červi mohou být i mrtví, nebo kukly. Rohlík nejraději používám čerstvý nebo pařený. Z dalších nástrah se dá použít třeba těsto nebo pelety.

Krmení

Na zimu se mi nejvíce osvědčilo lehké tmavé krmení. Nejraději používám sladké nebo kořeněné mixy. S cejnovým nebo ploticovým krmením neuděláte chybu. Do krmení nepřidávám žádné částice, aby se ryby nezasytily. Maximálně můžeme přidat trochu rozmixované kukuřice z plechovky.

Ve studené vodě krmím velmi málo. Na úvodní zakrmení použiju 3-5 krmítek vnadící směsi. Pak krmím už jen krmítkem při lovu.

Závěr

Zimní rybolov na feeder má svoje kouzlo. Ve studené vodě potěší každý úlovek. Chodíte na ryby i přes zimu? Pochlubte se svými zimními úlovky do komentářů.

 

 

Příspěvek Feeder v zimě pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

Nejoblíbenější rybářské závody na světě

Svět rybaření a hazardních her má nečekaná spojení, kde se sofistikovaný a zajímavý svět kasin prolíná s vášní pro rybaření. V posledních letech se objevily jedny z nejzajímavějších a nejoblíbenějších automatů, které ztělesňují rybářské umění. Díky odlišnostem a rozmanitosti rybářských témat přitahují tyto hry pozornost jak rybářských nadšenců, tak hráčů.

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.