Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na email: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Ve dnech 24. – 26. 6. se konalo na Vltavě v úseku pod Čertovou stěnou a na dohled od rožmberského zámku Mezinárodní mistrovství České republiky v LRU muška juniorů (zúčastnily se i reprezentační družstva Slovenska a Jihoafrické republiky)….
Rybáře, kteří jezdí za rybami na oblíbenou přehradu Nechranice, nečeká příliš dobrá sezóna. Povodí Ohře začalo s postupným vypouštěním přehrady, denně hladina v nádrži klesne o několik centimetrů. Důvodem jsou stavební práce na hrázi….
Středočeský územní svaz zaslal včera do Fondu na nákup vodních ploch příspěvek ve výši 1 806 900 korun, což odpovídá částce 50 korun za každého dospělého člena našeho územního svazu….
Mnoho kaprařů se domnívá, že Method technika se používá pouze na menších rybářských závodech. Opravdu tomu tak dříve bylo. Ačkoliv se Method technika používá již 20 let, zdokonalila se až asi v posledních deseti letech. Lze o ní bez problémů …
Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.
Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.
Jak bylo uvedeno v minulých dílech, ryby se ve středověku objevovaly na stolech především šlechty, měšťanů a bohatších sedláků, ovšem postupem času si je mohl dopřát i chudý lid. Zakoupit se daly třeba na trzích, kde tehdy fungoval také barterový systém (směnný obchod), takže chudší vrstvy obyvatel mohly zakoupit nebo častěji směnit ryby od říčních rybářů, kteří je na trh dodávali. Rybáři občas ryby směnili za jiné zboží, za maso od řezníků, zeleninu, ale také košíky, či jiné potřeby do domácnosti, ale i pro práci.