Rybářský rozcestník

Zázvorový čaj s citrónem a medem

Asi 1 l chutného čaje z nastrouhaného zázvoru dochuceného citrónovou šťávou a medem. Skvělý při nachlazení a prevenci proti chřipce.

1 náročnost
15 minut
Zázvorový čaj s citrónem a medem
 • 2-3 lžičky čerstvě nastrouhaného kořene zázvoru
 • 1/2 ks citrónu
 • 1 l vařící vody
 • med dle chuti
 • Příprava

  1. Do džbánu dáme 2 až 3 lžičky čerstvě nastrouhaného kořenu zázvoru, zalijeme je 1 l vařící vody a necháme 5 minut luhovat
  2. Přilijeme šťávu z 1/2 ks středně velkého citrónu, zamícháme a pak přecedíme přes sítko do jednotlivých hrnečků
  3. Čaj ještě osladíme dle chuti medem, zamícháme a ihned podáváme.

  Nejčtenější články

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

  Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

  Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?