Rybářský rozcestník

Zahřívací životabudič do termosky

Horký nápoj do termosky, který se hodí i pro zmrzlé rybáře sedící u vody. Nejen že zahřeje, ale také povzbudí tělo i mysl!

1 náročnost
15 minut
Zahřívací životabudič do termosky
 • 5 ks (obsah 0,3 l) energy drinků dle vlastního výběru
 • 5 ks hřebíčků
 • 1 ks tyčinky skořice
 • 1 ks badyán
 • 1 l bylinného likéru
 • 1 l vody
 • Příprava

  1. Do hrnce nalijeme energy drinky, bilinný likér a vodu
  2. Přidáme koření, vše přivedeme k varu, dále nevaříme, odstavíme a horké nalijeme přes sítko do termosek.

  Nejčtenější články

  Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

  Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?