Rybářský rozcestník

Zapečené brambory s matjesy

Rychlý, přitom chutný recept ze švédské kuchyně. Podobně se zapékají i brambory se slanečky, které se předem vymáčí v mléku.

2 náročnost
45 minut
zapečenézapečenézapečené
 • 750 g předvařených brambor
 • 250 g matjesů v oleji
 • 200 g zakysané smetany
 • strouhanka
 • máslo
 • pepř
 • kopr
 • Příprava

  1. Předvařené vychladnuté brambory nakrájíme na 3-4 mm silná kolečka.
  2. Matjesy slijeme z oleje, necháme okapat, filety osušíme ubrouskem, nakrájíme na kostičky.
  3. Zapékací misku nebo plech vymažeme máslem, vysypeme strouhankou, na dno rozložíme kolečka brambor, která poklademe kostičkami matjesů, pokapeme zakysanou smetanou, opepříme. Na vrch dáme opět brambory, opepříme, poklademe kousky másla, opepříme.
  4. Vložíme do vyhřáté trouby na 200 °C a necháme zapéct, až brambory na povrchu začnou zlátnout.
  5. Hotový pokrm posypeme na talíři čerstvým koprem a podáváme s červenou řepou.

  Poznámka

  Text i foto: D.M

  Nejčtenější články

  Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

  15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

  Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

  Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

  FOR FISHING 2024 – den druhý

  Pokud se včera občas nedalo nějakou tou uličkou protáhnout, dnes to není o nic lepší! Letos je rybářský veletrh FOR FISHING opravdu hojně navštěvovaný. Mě se ho podařilo celý prolétnout za dva dny a přiznám se, že šlo o pěkný kvapík. Občas jsem se na nějakém stánku zasekl, protože novinek je tu letos opravdu hodně. Dnes vám představím dalších pár firem a výrobků, které by některé z vás mohli na letošním FOR FISHINGu zaujmout.