Rybářský rozcestník

Vařený pstruh

Do kolečka svázaní pstruzi uvaření v mírně osolené vodě spolu s petrželovou natí.

2 náročnost
40 minut
 • 4 ks pstruhů
 • 1 ks citrónu
 • sušená petrželová nať
 • petrželka
 • kmín
 • voda
 • sůl
 • Příprava

  1. Pstruhy necháme částečně rozmrazit a potom nití navlečenou v jehle protáhneme ocas a hlavu a svážeme je do kolečka
  2. Ryby vložíme do vroucí osolené vody s kmínem a petrželovou natí, když se začne voda opět vařit, zmírníme příkon energie a pomalým varem vaříme dále (že je rybí maso uvařené poznáme podle nápadně vystouplé oční bulvy)
  3. Nejlépe děrovanou lopatkou ryby vytáhneme, nitě přetrhneme a odstraníme, rozdělíme na nahřáté talíře
  4. Jednotlivé porce zdobíme petrželkou a kouskem citrónu.

  Doporučení

  Jako přílohu servírujeme vařené brambory.

  Poznámka

  K vařeným rybám podáváme horké máslo nebo holandskou omáčku, či nějaký typ pikantní majonézy.

  Nejčtenější články

  Jak zpracovat sumce

  Lovem sumců se zabývám delší dobu. Rád se podělím s rybáři o mé zkušenosti, jak takový úlovek zpracovat. Ideální sumec pro kuchyňské zpracování je, podle mě, do 130 cm jeho délky. Větší kusy jsou příliš tučné a to i na uzení, ty já osobně vracím vodě. Často čtu, že sumce je potřeba, před jeho kuchyňským zpracováním celého stáhnout, což je nesmysl. A to platí i v momentě, když chci sumce vyudit. Ze sumce nejprve použiji první 40 cm za hlavou, říkám tomu sumčí svíčková, ideální část sumce na sumčí guláš, filety a nugety (kostky) na opečení a na další kuchyňskou úpravu, například na pomazánky z vařeného masa, ceviches atd. Břicho a maso z hlavy používám na polévku. Zbytek sumce s kůží nařežu na 10-15 cm velké kusy, samozřejmě jdou udělat i menší kusy, na uzení. Mnoho rybářů také neví jak sumce šetrně zabít. V tomto článku najdete můj osvědčený postup zabití sumce a rozdělení sumčího masa podle způsobu tepelné úpravy masa sumce.

  Čeští handicapovaní rybáři vezou bronz z mistrovství světa!

  Skvělého úspěchu dosáhl tým českých handicapovaných rybářů na Mistrovství světa v bulharském Plovdivu (14. – 15. 6.), kde získal bronzové medaile. Skončilo tak osmileté čekání na cenný kov. Český tým handicapovaných rybářů tvořili téměř výhradně členové místní organizace Kladruby u Vlašimi. Zisk medaile je o to cennější, že Češi na světovém šampionátu startovali s největšími zdravotními handicapy z všech zúčastněných týmů…

  Obal na plynovou láhev o objemu 10 kg

  Kdo pravidelně jezdí k vodě a používá plynové bomby ví, že především v podzimních a zimních měsících, když přituhne, je venku pod 10 °C, ale i méně, plyn zlobí, nemá takový výkon, jako v letních měsících, když je okolní teplota mnohem a mnohem vyšší. Pak se hodí bombu uchovávat v teple. Ale jak to zařídit?