Rybářský rozcestník

Vařené drobné ryby

Vařené drobné ryby jako hrouzci, plotice, perlíni … , servírované pokapané citrónovou šťávou, potřené petrželovým máslem.

2 náročnost
20 minut
 • 800 g drobných ryb (hrouzci, plotice, perlíni, okouni ...)
 • 50 g kořenové zeleniny
 • 50 g másla
 • citrónová šťáva
 • petrželka
 • lebeček
 • voda
 • sůl
 • Příprava

  1. Do osolené vody vložíme nakrájenou kořenovou zeleninu a nasekaný libeček nebo jiné bylinky
  2. Na špejle napíchané vykuchané rybičky vložíme do vody (místo napíchání můžeme použít cedník), přivedeme k varu, snížíme zdroj tepla a bez pokličky, na mírném ohni, asi 6 minut dovaříme
  3. Ryby na talířích pokapeme citrónovou šťávou a potřeme petrželkovým máslem.

  Příprava petrželkového másla:
  Změklé máslo smícháme s nasekanou petrželkou, vytvarujeme do válečku, zabalíme do alobalu a dáme do lednice ztuhnout.

  Nejčtenější články

  Lov úhořů – jak na ně

  Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

  Cílený lov tolstolobiků

  Mnoho rybářů si myslí, že se tolstolobici nedají chytat klasicky na háček. Ale pozor, je to omyl! V tomto článku si povíme o dvou způsobech, jak jít štěstí naproti a cíleně lovit tolstolobiky. A nepůjde o rady, jak je nezákonně podsekávat! Dají se totiž přechytračit a ulovit i legální cestou. A jak? Pomůže nám montáž do vodního sloupce, či montáž s kaprovým krmítkem a kačenkou, vzlínavé krmení, nebo naopak krmení, co se pomalu vznáší ke dnu a zakrmovací mrak. Máme tu pro vás dvě varianty a montáže, na které lze přemluvit i jinak netečné tolstolobiky.

  Vlasec nebo pletenka, aneb co vlastně namotat na cívku navijáku?

  Dříve, než zajdeme do obchodu a koupíme si nějaký vlasec nebo pletenou šňůru, měli by jsem si dobře rozmyslet, jaké ryby a s jakým vybavením půjdeme chytat a také jakou metodou. Je rozdíl, zda vyrazíme na kapry a nástrahu budeme chtít nastražit dalekým náhozem, či zda budeme nástrahu zavážet lodí v hodně zatravněném prostředí, nebo jestli například budeme chytat drobnější ryby přímo pod nohama. Také na jemnou plavanou jistě zvolíme jiný vlasec, než na položenou, nebo když půjdeme lovit dravce. Uvědomte si, že vlasec nebo pletenka je jediná věc, která dělí rybáře od montáže a potažmo chycené ryby. Drahý prut a naviják jen usnadní a zpříjemní rybáři život a samotný lov, ale stejně pak rybu od rybáře po záběru nakonec spojuje jen ten dobrý, nebo špatný vlasec!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím