Rybářský rozcestník

Uzenáče

Uzenáče jsou sledě vyuzené zvláštním způsobem. V Anglii je podávají ke snídani nebo k večeři, a to v trojí možné úpravě.

1 náročnost
10 minut
Uzenáče - různé úpravy
 • uzenáče
 • voda na veření
 • tuk (máslo)
 • olej
 • Příprava

  Úprava I:
  Vaříme je cca 10 minut ve vodě v nádobě pod pokličkou.

  Úprava II.
  Opékáme je po každé straně 5 minut na málo vymaštěné pánvičce.

  Úprava III.
  Potřené máslem nebo olejem je grilujeme 8 minut kůží dolů, bez obracení.

  Nejčtenější články

  Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

  Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

  Co vše lze nastražit na přívěs háčku

  Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

  Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

  Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?