Rybářský rozcestník

Ústřice dušené, zapékané

Takto upravené ústřice podáváme jako lahůdku.

2 náročnost
15 minut
Ústřice dušené, zapékané
 • čerstvé ústřice
 • bešamelová omáčka
 • nastrouhaný parmazán
 • máslo na vymazání pánve
 • pestřec (lanýž)
 • sůl
 • Příprava

  1. Ústřice otevřeme a lastury s ústřicemi i s ústřicovou vodou narovnáme do pekáče, vložíme do předehřáté horké trouby (170 °C) a ve vlastní vodě je krátce podusíme (ztužíme)
  2. Potom lastury s ústřicemi vyjmeme a ústřicové vousy odstraníme
  3. Do hlubších lastur dáme po lžíci bešamelové omáčky, na ní položíme očištěné ústřice s plátkem lanýže (pestřece) a zakryjeme je bešamelovou omáčkou
  4. Povrch posypeme nastrouhaným parmazánem, pokapeme rozpuštěným máslem, urovnáme na plech a v horké troubě na povrchu rychle zapečeme
  5. Podáváme jako lahůdku.

  Doporučení

  Příloha: Topinky, sýrové tyčinky nebo měsíčky z lístkového těsta.

  Poznámka

  Příprava bešamelové omáčky viz: Bešamelová omáčka.

  Nejčtenější články

  Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

  Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?