Rybářský rozcestník

Ústřice dušené, zapékané

Takto upravené ústřice podáváme jako lahůdku.

2 náročnost
15 minut
Ústřice dušené, zapékané
 • čerstvé ústřice
 • bešamelová omáčka
 • nastrouhaný parmazán
 • máslo na vymazání pánve
 • pestřec (lanýž)
 • sůl
 • Příprava

  1. Ústřice otevřeme a lastury s ústřicemi i s ústřicovou vodou narovnáme do pekáče, vložíme do předehřáté horké trouby (170 °C) a ve vlastní vodě je krátce podusíme (ztužíme)
  2. Potom lastury s ústřicemi vyjmeme a ústřicové vousy odstraníme
  3. Do hlubších lastur dáme po lžíci bešamelové omáčky, na ní položíme očištěné ústřice s plátkem lanýže (pestřece) a zakryjeme je bešamelovou omáčkou
  4. Povrch posypeme nastrouhaným parmazánem, pokapeme rozpuštěným máslem, urovnáme na plech a v horké troubě na povrchu rychle zapečeme
  5. Podáváme jako lahůdku.

  Doporučení

  Příloha: Topinky, sýrové tyčinky nebo měsíčky z lístkového těsta.

  Poznámka

  Příprava bešamelové omáčky viz: Bešamelová omáčka.

  Nejčtenější články

  Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

  Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

  Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

  Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

  Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

  Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.