Rybářský rozcestník

Treska v ředkvičkovém županu

Filé z tresky potřené ochuceným máslem, pokladné ředkvičkami, v troubě zapečené.

2 náročnost
25 minut
 • 750 g filé z tresky.
 • 3 lžíce másla
 • 3 lžíce škrobu
 • 4 ks ředkviček
 • mletý pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Filé z tresky omyjeme, osušíme, rozdělíme na 4 porce a potřeme 2 lžícemi rozpuštěného másla ochuceného solí i pepřem
  2. Ředkvičky očistíme, omyjeme, osušíme, nakrájíme na tenké plátky a zaprášíme škrobem
  3. Na dno pekáčku potřeným zbylým máslem rozložíme porce ryb, na které naskládáme ředkvičky jako šupinky, vložíme do předehřáté trouby na 200 °C a cca 15 minut zapékáme.

  Doporučení

  Podáváme s rýží.

  Nejčtenější články

  Jarní chytání kaprů, aneb lov ve studené jarní vodě

  Časně z jara je lov ryb o něco náročnější, než v prohřátých letních měsících. Je to logické, protože po roztátí ledu je voda, díky jarnímu tání sněhu na horách, pořád ledová. A proto jen díky znalosti chování ryb na přelomu zimy a jara lze ulovit nějakého pěkného kapříka, ale i jinou kaprovitou rybu. O všem při určité nástraze se vám na prutu může náhodou objevit i pěkný úhoř nebo okoun …

  Chytání kaprů ve vodním sloupci

  Cílený lov kaprů i v dalších vrstvách vody, nejen u dna a na hladině, je vlastně poměrně mladé odvětví kaprařiny, ale hlavně v letních měsících, takto chytat kapry, stojí za to vyzkoušet. Když jsem před 35 lety začínal s rybařinou, nikdy mě nenapadlo, že někdy na kapry půjdu s umělými plovoucími muškami a dalšími nástrahami, které by jste spíše čekali u rybářů chytajících s muškařským náčiním. A chytat je na dipovanou umělou hmotu? Tak to by rybářům z minulého století asi propadla spodní čelist. 🙂

  Lov línů, víte, jak na ně?

  Lín je krásná ryba zdržující se nejčastěji v zarostlých a bahnitých částech řek, ale i na stojatých vodách, v rybnících, na mělčinách větších vodních nádrží … prostě všude tam, kde je teplá voda a hodně zarostlé dno, ale i vodní sloupec. Miluje místa, kde se rostliny pnou vodním sloupcem ze dna až na hladinu. Kdo nemá moc rád lov v zarostlých vodách, pro toho cílený lov línů moc není. Líny lovíme spíše na jemné náčiní, slabší, ale kvalitní vlasce, které zvládnou i nějakou tu vázku. Vytáhlý lín na břehu určitě udělá radost snad každému rybáři i když to nebude zrovna obr. Ale pozor, líni mohou dorůst úctyhodných rozměrů, ale o tom až v samotném článku.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím