Rybářský rozcestník

Treska po navarsku

Zapečená treska s pikantní zeleninovou směsí.

2 náročnost
40 minut
 • 600 g tresky
 • 3 ks cibule
 • 3 ks rajčat
 • 2 ks stroužky česneku
 • 2 ks chilli papriček
 • 2 ks papriky
 • mletý pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Rajčata spaříme vařící vodou, oloupeme a nakrájíme na čtvrtky
  2. Nadrobno nakrájenou cibuli, na kostičky nakrájené očištěné papriky a nasekané chilli papričky osmahneme na rozpáleném oleji
  3. Potom přidáme rajčata, mletý pepř, utřený česnek, prohřejeme a uložíme na teplé místo
  4. Tresku nakrájíme na porce, dáme do osolené vařící vody a přivedeme k varu
  5. Pak ji vyndáme, urovnáme na plochou zapékací misku, přelijeme připravenou zeleninovou směsí smíchanou s trochou vývaru z tresky a zapečeme v hodně horké troubě (asi 10 minut)
  6. Ihned podáváme.

  Doporučení

  Příloha: Vařená rýže.

  Nejčtenější články

  Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

  Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?