Rybářský rozcestník

Tortilly s rybím masem II.

Kousky ryby opečené na pánvi na oleji, promíchané s orestovanou zeleninou a žampiony, vše promíchané, servírované zamotané do tortill.

2 náročnost
30 minut
tortillytortillytortilly
 • 6 ks tortill (mexických placek)
 • 1 ks červená paprika
 • 1/2 ks pórku
 • 500 g kostky rybího masa (bez kostí, kůže)
 • 150 g žampionů
 • 2 lžíce mexické salsy (lze nahradit kečupem a kouskem chilli papričky)
 • sladká červená paprika
 • hladká mouka
 • pepř
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Kostky rybího masa obalíme v hladké mouce, kterou jsme promíchali s červenou sladkou paprikou, opečeme ze všech stran, na pánvi na oleji, dozlatova, odložíme stranou.
  2. V jiné pánvi na oleji podusíme do měkka plátky žampionů, proužky papriky, kolečka pórku, ochutíme 2 lžícemi salsy.
  3. K zeleninové směsi přidáme kousky opečeného rybího masa, promícháme.
  4. Směsí potřeme teplé tortilly, zabalíme a podáváme.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  FOR FISHING 2021

  12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

  Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

  Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

  Rybářský veletrh FOR FISHING už od 21. října 2021 v PVA EXPO PRAHA

  Od 21. do 24. října 2021 se v areálu PVA EXPO PRAHA uskuteční oblíbený rybářský veletrh FOR FISHING. Výjimečně v podzimním termínu doplní souběh veletrhů pro celou rodinu. Návštěvníci se mohou těšit na průřez všech rybolovných technik, své si tak na veletrhu najde každý. Nováčky na veletrhu budou česká firma TFE elektronika – výrobce el. signalizátorů FLACARP, anglická kaprařská firma DT BAIT nebo slovenská firma Oukrofishing s.r.o., která se zaměřuje na přívlač.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím