Rybářský rozcestník

Úhoř na jehle II.

Variací na špízy existuje nekonečně mnoho. Zde máme recept na jehly napíchané špalíčky úhoře, kousky slaniny, kapie, kolečky cibule a cukety.

2 náročnost
45 minut
úhořúhořúhořúhoř
 • 750-1000 g úhoře
 • 200 g anglické slaniny
 • 2 ks menší cibule
 • 2 ks kapie
 • 1 ks menší cuketa
 • grilovací koření na ryby
 • citronová šťáva
 • olivový olej
 • sůl
 • grilovací miska
 • Příprava

  1. Vykuchaného, staženého úhoře nakrájíme na 3 cm špalíčky, pokapeme citronovou šťávou, necháme chvíli odpočinout.
  2. Na grilovací jehly napichujeme střídavě špalíčky úhoře s kousky slaniny, kapie, kolečky cibule a cukety.
  3. Špízy potřeme olejem, posypeme grilovacím kořením na ryby.
  4. Jehly vložíme do grilovací misky a grilujeme, za občasného otočení a potření olejem, 20 minut.
  5. Špízy podáváme s grilovanou zeleninou, pečivem a chlazeným pivem.

  Doporučení

  Některé grilovací koření obsahuje i hodně soli, pak není sůl potřeba, jiné méně, pak ještě úhoře i zeleninu osolíme.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  FOR FISHING 2021

  12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

  Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

  Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

  Rybářský veletrh FOR FISHING už od 21. října 2021 v PVA EXPO PRAHA

  Od 21. do 24. října 2021 se v areálu PVA EXPO PRAHA uskuteční oblíbený rybářský veletrh FOR FISHING. Výjimečně v podzimním termínu doplní souběh veletrhů pro celou rodinu. Návštěvníci se mohou těšit na průřez všech rybolovných technik, své si tak na veletrhu najde každý. Nováčky na veletrhu budou česká firma TFE elektronika – výrobce el. signalizátorů FLACARP, anglická kaprařská firma DT BAIT nebo slovenská firma Oukrofishing s.r.o., která se zaměřuje na přívlač.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím