Rybářský rozcestník

Štika na kmíně

Porce štiky osolené a posypané kmínem, potřené máslem, na grilu grilované.

2 náročnost
35 minut
 • 600 g štiky
 • 1 vrchovatá lžíce másla
 • kmín
 • sůl
 • Příprava

  1. Očištěnou, vykuchanou štiku omyjeme, osušíme, nakrájíme na díly, osolíme, posypeme kmínem a vnitřní část potřeme máslem
  2. Pak srovnáme na grilovací rošt vnitřní stranou nahoru a grilujeme 3 minuty, potom obrátíme, pokapeme máslem a znovu grilujeme ještě 3 minuty

  Doporučení

  Servírujeme s bramborovou kaší a čerstvou zeleninou.

  Nejčtenější články

  Rada ČRS schválila návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Asi nejvýznamnější je zákaz srkaček!

  Dodatek k bližším podmínkám výkonu rybářského práva na revírech ČRS pro rok 2019 byl projednán a schválen Radou ČRS 7. června 2018. I když podmínkou platnosti těchto změn je schválení jednotlivých ustanovení tohoto dodatku uživatelem revíru, je již jasné, že od roku 2019 budou někteří rybáři na svazových vodách nuceni změnit své vybavení. Například nově bude muset každý rybář u sebe mít povinně podběrák, což zatím není podmínkou. Dále bude zakázána tzv. pevná srkačka, tedy krmítko s návazcem nebo návazci uvázané k sobě na tvrdo….

  Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

  Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

  Kolíčky na boilies z drátu

  Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím