Rybářský rozcestník

Steak ze sumce

K přípravě rybích steaků ze sumce je nejlepší maso za hlavou sumce, nemá kosti a není ani tak tučné, jako jiné části.

2 náročnost
15 minut
+ 1 hodina odležení masa  
Steak ze sumce
 • 1 kg masa ze sumce
 • 4 ks stroužky česneku
 • 1 lžička nejlépe čerstvě pomletého nebo podrceného čtyřbarevného pepře
 • 1 lžička červené sladké papriky
 • citronová šťáva
 • olej na smažení
 • petrželka na ozdobu
 • sůl
 • Příprava

  1. Maso ze sumce naporcujeme na steaky, pokapeme citronovou šťávu, vetřeme utřený česnek, osolíme a posypeme červenou paprikou, necháme 1 hodinu odležet.
  2. Na dobře rozpáleném oleji zprudka opečeme dozlatova, pěkně z obou stran, stačí 2-3 minuty z každé strany, záleží na tom, jak jsou steaky vysoké.
  3. Hotové steaky nakonec okořeníme mletým čtyřbarevným pepřem a ozdobíme petrželkou.
  4. Podáváme například s vařenými brambory omaštěnými máslem.

  Nejčtenější články

  Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

  Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

  Tinktura z koňského kaštanu

  Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

  Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

  Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.