Rybářský rozcestník

Šneci z kapra

Kdo má rád kapra a už ho omrzely recepty, co zná, může zkusit upravit kapří maso podle tohoto receptu a připravit si šneky z kapra. Rozhodně si pochutnáte! Nejde totiž o nic jiného než o filety z kapra stočené do tvaru šneků, omotané slaninou a provázkem, pak opečené na oleji a másle.

2 náročnost
30 minut
 • Rozpis na 4 porce:
 • 4 ks větší kapří filety, ideálně co nejvíce zbavení kostí
 • 4 ks plátky anglické slaniny
 • 1 lžíce másla
 • 1 lžíce rostlinného oleje
 • oblíbené koření na ryby
 • pepř
 • sůl
 • potravinářský motouz na stažení závitků
 • Příprava

  1. Filety z kapra nakrájíme na proužky silné 3 až 4 cm, osolme je a okořeníme pepřem a nějakým oblíbeným kořením na ryby
  2. Okořeněné filety smotáme kůží dovnitř, vytvoříme tak šneky, ty ještě obalíme anglickou slaninou, tu zajistíme motouzem
  3. Smotané, zavázané šneky opečeme na lžíci másla a oleje, pěkně z obou stran.

  Doporučení

  Jako příloha jsou vhodné různě upravené brambory, ale také například jen čerstvé pečivo a například nějaký zeleninový salát.

  Nejčtenější články

  Lov sumců pomocí tyčové bójky tzv. činky

  Lov sumců patří mezi vrcholné rybářské disciplíny, nejen proto, že sumec je velká a chytrá ryba, ale také proto, že bez kvalitního náčiní cíleně nastražit na sumce je hloupost. I u nás se nacházejí kusy velké přes 2 metry a tak vytáhnout takového macka, ještě když se brání, to vyžaduje opravdu dobrou výbavu. Ale pojďme si popovídat o tyčové bójce, šikovné to pomůcce na chytání větších dravců, tedy nejen sumců, ale například i velkých štik.

  Lov sumců na položenou na pelety a boilies

  Když lov sumců na pelety, pak asi nejúčinnější jsou tzv. „halibutky“ tedy pelety, které, kromě jiného, obsahují maso sardinek. A kdyby náhodou někdo nevěděl, co jsou pelety, pak pelety jsou lisované válečky, které se od boilies kuliček liší právě jejich způsobem výroby a také tvarem. A nutno podotknout, pokud lovné místo několik dní zakrmíte, můžete se dočkat i na pelety pěkných úlovků a to nejen sumců, ale i kaprů, případně i dalších ryb. Ovšem díky masivnímu zakrmování kaprů boilies koulemi dnes můžeme úspěšně chytat sumce na položenou také na oblíbené boilies.

  Matjesy ze sladkovodních ryb – postup přípravy ve fotografii

  Matjesy můžeme vyrobit i ze sladkovodních ryb. Vhodné jsou masitější ryby, které mají dostatek masa ve hřbetu, osvědčil se například karas nebo kapr velký do 50 cm.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím