Rybářský rozcestník

Šneci z kapra

Kdo má rád kapra a už ho omrzely recepty, co zná, může zkusit upravit kapří maso podle tohoto receptu a připravit si šneky z kapra. Rozhodně si pochutnáte! Nejde totiž o nic jiného než o filety z kapra stočené do tvaru šneků, omotané slaninou a provázkem, pak opečené na oleji a másle.

2 náročnost
30 minut
 • Rozpis na 4 porce:
 • 4 ks větší kapří filety, ideálně co nejvíce zbavení kostí
 • 4 ks plátky anglické slaniny
 • 1 lžíce másla
 • 1 lžíce rostlinného oleje
 • oblíbené koření na ryby
 • pepř
 • sůl
 • potravinářský motouz na stažení závitků
 • Příprava

  1. Filety z kapra nakrájíme na proužky silné 3 až 4 cm, osolme je a okořeníme pepřem a nějakým oblíbeným kořením na ryby
  2. Okořeněné filety smotáme kůží dovnitř, vytvoříme tak šneky, ty ještě obalíme anglickou slaninou, tu zajistíme motouzem
  3. Smotané, zavázané šneky opečeme na lžíci másla a oleje, pěkně z obou stran.

  Doporučení

  Jako příloha jsou vhodné různě upravené brambory, ale také například jen čerstvé pečivo a například nějaký zeleninový salát.

  Nejčtenější články

  Chytání nástražních rybek, jejich přechování

  Jedna věc je nástražní rybky umět chytit a druhá věc je dokázat uchovat tak, aby vydržely a neumřely dříve, než jsi je doneseme na lovné místo, kde chceme dostat nějakou tu svoji vysněnou dravou rybu.

  Chytání sumců na položenou se silonkovými koulemi

  Občas je třeba sumce překvapit něčím novým, zvláště v místech, kde je velký tlak ostatních rybářů. Sumci se stávají k běžným nástrahám, na které narážejí na každém kousku revíru, pak se hodí je překvapit něčím, co neznají. Silná vůně je může přesvědčit k nasátí právě té naší nástrahy. A k tomu jsou skvělé právě silonkové sumčí bomby, přesně tedy koule ze silonek, což je velmi účinná nástraha na sumce.

  Rybářská technika chytání – plavaná

  Plavaná, tedy lov se splávkem, to je základní rybolovná technika, kterou musí umět, tedy alespoň její základy, každý rybář. Je to snad jedna z nejstarších technik chytání ryb na udici. A pro vás, úplné začátečníky, o co vlastně jde? Jak název napovídá, jde o chytání na splávek, pod kterým je zátěž, která vyvažuje splávek, pak také vlasec s háčkem a nástrahou. A k čemu ten splávek? Ten má několik funkcí, ale ta nejdůležitější je, že podle jeho pohybu rybář pozná záběr ryby.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím