Rybářský rozcestník

Obalený sumec pečený v troubě

Ve sněhu z bílků a strouhanky obalené filety sumce, okořeněné, upečené v troubě pěkně dozlatova, servírované například s vařenými brambory a domácí tatarskou omáčkou. Jinak by se tento recept také mohl nazývat „Smažený sumec z trouby“.

2 náročnost
55 minut
smazene-filety-ryby-2019-6smazene-filety-ryby-2019-5
 • 600-800 g čistého masa ze sumce bez kostí a kůže
 • 4 ks vaječných bílků
 • 1 hrnek strouhanky
 • 1/2 lžičky mleté sladké papriky nebo 1/4 sladké a 1/4 pálivé papriky
 • 1/2 lžičky sušeného česneku
 • mletý černý pepř
 • sůl
 • máslo na vymazání pekáčku
 • Příprava

  1. Filety sumce ze všech stran osolíme a okořeníme pepřem, necháme chvíli odležet
  2. Strouhanku promícháme se sušeným česnekem a mletou paprikou
  3. Z vaječných bílků vyšleháme tuhý sníh
  4. Porce sumce obalíme ve sněhu z bílů a pak i v dochucené strouhance, klademe do menší zapékací mísy vytřené máslem
  5. Pečeme v troubě vyhřáté na 190-200 °C 25 až 30 minut
  6. Jednotlivé porce ryby servírujeme například s vařenými brambory a domácí tatarksou omáčkou.

  Nejčtenější články

  Bivakování u vody aneb problémy kolem pobytu u vody a to nejen v nočních hodinách

  Bohužel stanovat si nemůžeme, kde se nám zachce. I když dnes legislativou není obecně zakázané bivakovat na státních pozemcích, přesto si nemůžeme všude rozložit stan a přenocovat. Buď to místně zakazují obecní nebo městské vyhlášky, nebo i některé zákony na ochranu přírody. Pak také musíme ctít soukromé pozemky, kde jen vlastník pozemku nám může povolit tento užívat, například také k přenocování. A co my rybáři? Máme nějakou výjimku nebo legislativa na nás nemyslí? Obecně má rybář právo se skrýt před deštěm a větrem, ovšem bližší specifikace v zákonech není, myslím tím upřesnění, kde je hranice mezi přístřeškem proti dešti a stanem, který již mnohým vadí…

  Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

  Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná především v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

  Chleba či rohlík nastražený pomocí gumičky a roztahovače kroužků

  Nastražit pomocí gumiček a roztahovače kroužků lze jak peletky, tak po mírné úpravě i bolies koule. Ale co tak zkusit nastražit chlebovou kůrku či jiné pečivo? Jde to!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím