Rybářský rozcestník

Štika na másle a bylinkách

Rychlý, jednoduchý recept na pečenou štiku naporcovanou na silnější podkovy, dochucenou kořením a čerstvě nasekanými bylinkami.

2 náročnost
45 minut
štikaštikaštikaštika-podkovy-naštikaštikaštika
 • 1 ks (1,5-2 kg) štiky
 • 60 g másla
 • cca 100 ml bílého vína
 • 4 lžíce nasekaných čerstvých bylinek (tymián, petrželka, šalvěj...)
 • pepř dle chuti
 • kmín
 • Příprava

  1. Vykuchanou, šupin, hlavy a ploutví zbavenou štiku naporcujeme na silnější podkovy
  2. Maso osolíme, okořeníme pepřem a kmínem, poklademe do zapékací misky nebo pekáčku, pak podkovy posypeme čerstvě nasekanými bylinkami a poklademe kousky másla
  3. Podkovy štiky podlité vínem vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C, pečeme 30 minut, během pečení občas podléváme výpekem.

  Doporučení

  Kdo nemá rád nádech vína v pokrmu, prostě místo vína použije rybí vývar nebo jen čistou pitnou vodu.

  Nejčtenější články

  Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

  Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

  Tinktura z koňského kaštanu

  Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

  Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

  Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.