Rybářský rozcestník

Smažené rybky

Drobné rybky (hrouzci, plotice, perlíni …) odleželé, máčené v mléce, obalené ve strouhance a vejcích a opět ve strouhance, usmažené na sádle s máslem dočervena.

2 náročnost
30 minut
+ doba odležení a máčení  
 • 800 g drobných rybek (hrouzci, plotice, perlíni, okonouni ...)
 • 120 g sádla
 • 40 g másla
 • 2 ks vejce
 • jemná strouhanka
 • mléko
 • voda
 • sůl
 • Příprava

  1. Drobné ryby pouze vykucháme a zbavíme očí (jen hrouzkům musíme uříznout celou hlavu)
  2. Připravené ryby osolíme a necháme asi 40 minut odležet, pak je vložíme do mléka zředěného vodou a máčíme asi 15 minut
  3. Ryby osušíme, obalíme ve strouhance, rozšlehaných vejcích a opět ve strouhance
  4. Smažíme v rozpáleném sádle s máslem, po obou stranách, do červena.

  Nejčtenější články

  Změny v rybářském řádu pro rok 2019

  Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

  Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

  Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

  Okouni jsou nejen hájení, od letošního roku mají i míru!

  Kdo byl zvyklý v lednu či únoru počíhat si na okouny, má již druhým rokem smůlu. Okoun se dostal do kategorii ryb, které jsou část roku hájené, tedy nesmí se cíleně chytat a pokud přeci jen skončí na háčku, musí být šetrně puštěné zpět do vody. Ovšem pozor! Letos se ochrana okounů ještě zpřísnila a nově má okoun spodní míru.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím