Rybářský rozcestník

Sleď na másle a česneku

Sledě připraveného podle tohoto receptu servírujeme s vařenými brambory, bramborovým salátem nebo jen s čerstvým chlebem.

2 náročnost
20 minut
+ doba odpočinutí 30 minut  
sleďsleďsleď
 • Rozpis na 4 porce:
 • 4 ks sledi
 • 2 ks stroužky česneku
 • hladká mouka
 • máslo
 • citron
 • sůl
 • Příprava

  1. Vykuchané ryby opláchneme a odstraníme hlavu, také ocasní ploutev. Podélně rozřízneme na 2 filety, odstraníme páteř s kůstkami a odřízneme hřbetní a prsní ploutvičky.
  2. Připravené filety pokapeme citronovou šťávou, osolíme, necháme 30 minut odpočinout.
  3. Filety osušíme, potřeme drceným česnekem, obalíme v hladké mouce.
  4. Smažíme, na rozehřátém másle, dozlatova, z každé strany 1-2 minuty.
  5. Na talíři jednotlivé porce ozdobíme kolečkem citronu.

  Doporučení

  Podáváme s vařenými brambory, bramborovým salátem nebo chlebem.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2023

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

  Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

  Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

  Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

  Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.