Rybářský rozcestník

Rybí placičky nastavené brambory

Rychlé, ale přitom chutné placičky z rybího masa promíchaného s uvařenými brambory a dalšími surovinami. Obalené usmažené pěkně dozlatova. Chutnají jak teplé, tak i studené. Skvělé jsou podávané s červenou řepou.

2 náročnost
30 minut
RybíRybíRybí
 • 500 g vařeného rybího masa (kapr, karas, cejn)
 • 250 g vařených brambor
 • 2 ks stroužky česneku
 • 1 ks cibule
 • 1 ks vejce
 • 1 lžíce nasekané pažitky
 • mletý černý pepř
 • strouhanka
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Povařené rybí maso zbavíme kůže a drobných kostiček a umeleme najemno.
  2. Brambory nastrouháme, promícháme s rybím masem, přidáme nadrobno nakrájenou cibuli, nasekanou pažitku, spojíme vejcem.
  3. Směs okořeníme mletým černým pepřem a drceným česnekem, osolíme.
  4. Navlhčenýma rukama vytvarujeme placičky, které obalíme ve strouhance, smažíme z obou stran do zlatova.
  5. Placičky podáváme nejlépe s červenou řepou, chutnají teplé i studené.

  Poznámka

  Text i foto: D. M.

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2024

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin. Na nonstop revíry vydává Ministerstvo zemědělství výjimky. Český rybářský svaz nerozhoduje o revírech, na kterých se daný rok může chytat 24 hodin. To je v pravomoci MZe ČR. V tomto článku je sdílena aktuální tabulku NONSTOP revírů pro rok 2024…

  Pár úvodních kapitol z knihy Štika Majdalenka a duhový míč

  Tuto krásně ilustrovanou knihu pro děti napsal Jan Opatřil. A co v ní najdete? Štika Majdalenka je rošťák. Kouše do všeho, co se hýbe, a zodpovědně se připravuje na osamocený život vodního dravce. Jednoho dne však její maminku uloví rybář. Majdalenka zůstane sama a zatouží po kamarádech. Jak ale získat přátele, když máte špičaté zuby a každý se vás bojí? Majdalenka se vydává na cestu rybníkem a zjišťuje, že k získání kamarádů bude muset změnit sama sebe. Je ale vůbec možné, aby se dravá štika skamarádila se svou kořistí? Co bude jíst? A jakou roli v celém příběhu sehraje duhový míč? Pohádka o štice Majdalence vás zahřeje u srdce. A díky nádherným ilustracím budete mít pocit, jako byste se vy sami ocitli pod hladinou. Pokud máte rádi přírodu, ryby a šťastné konce, je tato kniha přesně pro vás.

  Rybářský zápisník FishNote

  Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.