Rybářský rozcestník

Rybí hranolky

Hranolky z bílé ryby, například kapra nebo amura, osolené, ochucené česnekem, obalené v hladké mouce promíchaní se zázvorem, kmínem a červenou paprikou, usmažené dozlatova ve větším množství oleje.

2 náročnost
30 minut
+ doba odležení  
Rybí hranolky
Rybí
 • 1 kg masa z bílé ryby (kapra, amura, lína)
 • 2-4 ks stroužky česneku
 • 1 ks kousek zázvoru
 • sladká mletá paprika
 • hladká mouka
 • drcený kmín
 • sůl
 • olej na smažení
 • Příprava

  1. Vykostěné filety z nějaké bílé ryby, například kapra či amura, nakrájíme na proužky asi 1-1,5 cm silné a dlouhé kolem 10 cm
  2. Vetřeme do nich česnek, osolíme a necháme minimálně 1 hodinu odležet
  3. Hladkou mouku promícháme s mletým zázvorem, červenou paprikou a kmínem, ve směsi obalíme kapří hranolky
  4. Smažíme ze všech stran pěkně dozlatova.

  Doporučení

  Podáváme třeba s pečenými brambůrky a zeleninovou oblohou.

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2023

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

  Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

  Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

  Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

  Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.