Rybářský rozcestník

Ryba obalovaná v chipsech

Tímto jednoduchým způsobem můžeme obalit jakoukoliv rybu vhodnou ke smažení.

2 náročnost
30 minut
+ 1 hodina odležení  
Ryba obalovaná v chipsech
 • 600 g porcí kapra
 • 150 g česnekových chipsů
 • 2 ks vejce
 • hladká mouka
 • sladká paprika
 • pepř
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Porce ryby osolíme, okmínujeme, posypeme červenou paprikou, pokapeme citronovou šťávou, necháme 1 hodinu odležet
  2. Brambůrky rozdrtíme na kousky, potom válečkem na nudle rozdrtíme na jemno
  3. Porce ryby obalíme v hladké mouce, namočíme do rozšlehaných vajec, obalíme v rozdrcených chipsech, postup zopakujeme 2x, aby se vytvořila silnější vrstva
  4. Obalenou rybu smažíme z obou stran, na oleji, do zlatova.

  Doporučení

  Podáváme například s vařenými brambory a zeleninovou oblohou.

  Nejčtenější články

  ORLÍK AKTUÁLNĚ :-(((

  Poté, co jsme v neděli dopoledne chytili pytláka bez dokladů (lovil vesele na dva pruty) a rybáře, který dlouhodobě porušoval řád, jsme si udělali včera odpoledne výlet na Orlík a objeli 20 km břehů. JE NEUVĚŘITELNÉ, co se tam děje. Vesele se vláčí (všichni tedy svorně tvrdili, že si zrovna teď chystají věci na zahájení), loď na vodě plná komplet výbavy na dravce (prut na lov nástražek, dva pruty na tahání rybky, jeden nabitej vláčák, řízkovnice, echolot a příďák), stojan s dvěma pruty a na obou malí okounci, v bednách podměrečné ryby a hájené ryby, vrš plná malých okounků. Vzbudil jsem se s pocitem nesmírného smutku kořeněného beznadějí. Kde to proboha jsme??? SDÍLEJTE TOHLE SVINSTVO, TAKHLE TO DÁL NEJDE.

  Zpráva ze zasedání Republikové rady ČRS (červen)

  Rada shválila, kromě jiného, návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Konkrétně se jedná o stanovení nejmenší lovné míry okouna říčního na 15 cm, schválení povinnosti mít při lovu ryb podběrák, dále zákaz používání dvoj a trojháčků a omezení lovu na umělou mušku a muškařením na mimopstruhových revírech v období 1.1 až 15.6., dále zákaz lovu na srkačku a zákaz používání vylovovacího háku (gafu).

  Nazapomínejte na dodatky v rybářském řádu, mohli by jste přijít o papíry!

  Na svazové vodě se musí všichni rybáři řídit rybářským řádem. O tom, jak moc je či není zastaralý, dnes nechci mluvit, ale spíše se s vámi podělím o jedno zjištění. Někteří z nás si zapomínají každý rok přečíst v řádu „Bližší podmínky výkonu rybářského práva“, tedy dodatky k řádu, které jsou vytištěné modře a které někdy zásadně mění například povolenou lovnou délku některých ryb. A tak neznalý rybář si může omylem přivlastnit amura, který má ale v některých krajích aktuálně v dodatcích změněnou lovnou míru z 50 na 70 cm!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím