Rybářský rozcestník

Rybí pljeskavice

Tradiční srbská pljeskavice se vyrábí z jehněčího, vepřového, nebo hovězího masa. V Chorvatsku se pak můžete setkat s rybími pljeskavicemi, což je vlastně kombinace rybího a vepřového masa. Rybí maso můžeme použít jakékoliv, vepřové je nejlepší prorostlé.

2 náročnost
45 minut
+ doba odležení  
Rybí pljeskavice
Rybí
 • 500 g rybího masa
 • 500 g vepřové krkovice
 • 1 ks červená paprika
 • 1 ks zelená paprika
 • 1 ks feferonka
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Rybí maso zbavíme kůže, kostí, umeleme společně s kostkami vepřového masa, paprikami, feferonkou, směs dochutíme pepřem, solí, důkladně propracujeme
  2. Směs necháme alespoň 1 hodinu v lednici rozležet
  3. Vypracujeme malé tenké placičky, které pečeme na grilu, nebo v grilovací pánvi, pod grilem v troubě
  4. Plejskavice podáváme s nasekanou cibulí, zeleninovou oblohou, pečivem nebo chlebem.

  Doporučení

  K plejskavicím je výborný ajvar – pasta z paprik, lilků.

  Nejčtenější články

  Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

  No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

  Chov a skladování žížal

  Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

  Výroba závaží z kamene

  Někdo se snaží celou montáž co nejvíce zneviditelnit ve vodě. Jiný zase používá klipsy na odhození zátěže při záseku, kdy je opravdu vhodné a také lacinější nechat ve vodě kus kamene, než zátěž olověnou. O šetrnosti k přírodě nemluvě! Ostatní chtějí třeba jen ušetřit. Vyrobte si tedy, za dlouhých zimních večerů, šetrné závaží z kousku drátu a kamene, v létě se jistě, tyto náhražky olova, budou hodit.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím