Rybářský rozcestník

Rybí pljeskavice

Tradiční srbská pljeskavice se vyrábí z jehněčího, vepřového, nebo hovězího masa. V Chorvatsku se pak můžete setkat s rybími pljeskavicemi, což je vlastně kombinace rybího a vepřového masa. Rybí maso můžeme použít jakékoliv, vepřové je nejlepší prorostlé.

2 náročnost
45 minut
+ doba odležení  
Rybí pljeskavice
Rybí
 • 500 g rybího masa
 • 500 g vepřové krkovice
 • 1 ks červená paprika
 • 1 ks zelená paprika
 • 1 ks feferonka
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Rybí maso zbavíme kůže, kostí, umeleme společně s kostkami vepřového masa, paprikami, feferonkou, směs dochutíme pepřem, solí, důkladně propracujeme
  2. Směs necháme alespoň 1 hodinu v lednici rozležet
  3. Vypracujeme malé tenké placičky, které pečeme na grilu, nebo v grilovací pánvi, pod grilem v troubě
  4. Plejskavice podáváme s nasekanou cibulí, zeleninovou oblohou, pečivem nebo chlebem.

  Doporučení

  K plejskavicím je výborný ajvar – pasta z paprik, lilků.

  Nejčtenější články

  Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

  Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

  Způsoby uzení ryb

  Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

  Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

  Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím