Rybářský rozcestník

Rybí pljeskavice

Tradiční srbská pljeskavice se vyrábí z jehněčího, vepřového, nebo hovězího masa. V Chorvatsku se pak můžete setkat s rybími pljeskavicemi, což je vlastně kombinace rybího a vepřového masa. Rybí maso můžeme použít jakékoliv, vepřové je nejlepší prorostlé.

2 náročnost
45 minut
+ doba odležení  
Rybí pljeskavice
Rybí
 • 500 g rybího masa
 • 500 g vepřové krkovice
 • 1 ks červená paprika
 • 1 ks zelená paprika
 • 1 ks feferonka
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Rybí maso zbavíme kůže, kostí, umeleme společně s kostkami vepřového masa, paprikami, feferonkou, směs dochutíme pepřem, solí, důkladně propracujeme
  2. Směs necháme alespoň 1 hodinu v lednici rozležet
  3. Vypracujeme malé tenké placičky, které pečeme na grilu, nebo v grilovací pánvi, pod grilem v troubě
  4. Plejskavice podáváme s nasekanou cibulí, zeleninovou oblohou, pečivem nebo chlebem.

  Doporučení

  K plejskavicím je výborný ajvar – pasta z paprik, lilků.

  Nejčtenější články

  Duben až září se může na mimopstruhových revírech chytat od 4 do 24 hodin

  V měsíci duben, květen, červen, červenec, srpen, září se může na mimopstruhových revírech chytat od 4 do 24 hodin. Změna od 1. dubna 2018!

  Nafackoval ho kapr …

  Sám jsem při fotografování ryb zažil kde co. Ale takovou facku jsem zatím od ryby nedostal! 🙂 Pusťte si video i se zvukem!

  Vysoké pokuty za mývaly, nutrie nebo americké raky. Invazní druhy dokáží pustošit českou přírodu

  Stačí, aby do přírody unikla jedna jediná samice raka mramorového, a tuzemské druhy raků zmizí. Samice totiž k rozmnožení nepotřebuje samce a může tak dát vzniknout celé populaci. To by bylo pro našeho raka říčního či kamenáče fatální. Rak mramorový (též americký) je totiž přenašečem smrticího račího moru. I proto je tento původně severoamerický druh na seznamu Evropské unie, který zapovídá ho chovat, rozmnožovat, převážet nebo s ním obchodovat. A s ním je na soupisu dalších zhruba padesát druhů invazních rostlin či živočichů, s nimiž hodlá Evropa bojovat.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím