Rybářský rozcestník

Pstruzi ve víně vaření

Recept ze staré kuchařky z druhé poloviny 19. století, ještě psané kurentem. Vyzkoušeno, uvařeno! Skvělé jsou, k takto upraveným pstruhům, v troubě upečené brambory.

2 náročnost
30 minut
+ 1 hodina odležení  
pstruzipstruzipstruzi
 • Rozpis na 2 porce:
 • 2 ks pstruzi
 • 0,5 l bílého vína
 • 300 g cibule
 • bobkový list
 • petrželka
 • máslo
 • sůl
 • Příprava

  Původní text z roku 1864: Pstruhové ve víně vaření – Když chceš pstruha zabít, uhoď jej do hlavy a do ocasu, potom je vykuchej, vyper, nasol a nech je tak hodinu ležet. Poklaď dno rendlíku nakrájenou cibulí, pak na ně vlož ty připravené pstruhy, polej pořádnou sklenicí bílého vína, přidej několik bobkových listů a nech je čtvrt hodiny vařit. Potom je vyndej na talíře, polej omáčkou, posyp cibulí, petrželkou, přidej máslo a rychle nes je na stůl…

  Poznámka

  Foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Lisovaný rohlík s libečkem

  Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

  Čarování s toustovým chlebem na rybách

  Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

  Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

  Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím