Rybářský rozcestník

Poznaňská pomazánka

Chutná pomazánka z olejovek, tvarohu, cibule, smetany a nasekané petrželky, ochucená pepřem a solí. Skvělá například na plátcích celozrnného chleba.

1 náročnost
15 minut
Poznaňská pomazánka
Poznaňská
 • 1 ks (125 g) olejovek ve vlastní šťávě
 • 1 ks cibule
 • 2 lžíce smetany
 • 1 lžíce nasekané petrželky
 • 250 g tvarohu
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Olejovky v misce rozmačkáme vidličkou
  2. Přidáme tvaroh, nasekanou petrželku a nakrájenou cibuli
  3. Vše promícháme, naředíme smetanou, ochutíme solí a pepřem.

  Doporučení

  Mažeme například na plátky celozrnného chleba.

  Nejčtenější články

  Lov candátů na feeder

  Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

  Podzimní jednodenní lov kaprů

  Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

  Dva roky na rybách s mini karavanem

  V loni na jaře jsem si pořídil skříňový přívěs Mini Cargo TF 4 S PLUS 750 kg. Jde o přívěs, který se přímo nabízí k přestavbě na mini karavan. Vzhledem k tomu, že byl nejlevnější na trhu, koupil jsem ho a začal používat jako obytný domeček na kolečkách právě na mých delších výpravách k vodě. A dnes nelituji této koupi, ba naopak! Přizpůsobil jsem si ho na dlouhé výpravy a dnes si život u vody bez něj už neumím představit.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím