Rybářský rozcestník

Pečený lín na rozmarýnu

Líni zbavení slizu, vykuchaní, očištění, v břišní dutině vymazaní česnekem, vyložení máslem a snítky rozmarýnu, okmínovaní, osolení, opepření, upečení v troubě pokladení kousky másla a podlití trochou vody.

2 náročnost
20 minut
línlínlín
 • 2 ks líni kolem 300 g
 • 4 ks snítky rozmarýnu
 • 2 ks stroužky česneku
 • 1 ks cibule
 • černý pepř
 • citron
 • máslo
 • kmín
 • sůl
 • Příprava

  1. Vykuchané, slizu zbavené, líny v břišní dutině vymažeme utřeným česnekem, osolíme, okmínujeme, vložíme kousek másla a snítku rozmarýnu.
  2. Položíme do zapékací misky, poklademe kousky másla, kroužky cibule, osolíme, okmínujeme, opepříme i na povrchu, podlijeme troškou vody.
  3. Vložíme do vyhřáté trouby, pečeme 15 minut při 180 C. Během pečení, přeléváme šťávou, 5 minut před koncem pečení položíme snítky rozmarýnu na povrch línů.
  4. Upečené líny ozdobíme kolečkem citronu, šťávou s cibulí, přelijeme uvařené brambory a podáváme.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  NONSTOP – lov ryb po půlnoci. Proč s ním všichni dělají takovou vědu?

  Dříve jsem byl velkým propagátorem lovu ryb pře půlnoc, nyní již mám pochyby, jak moc jde o výhodu moci chytat ryby celou noc. Po několika letech, co na revírech v NONSTOP režimu chytám, jsem totiž zjistil, že těch ryb, chycených v noci, zase až tak moc není.

  Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

  Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

  Zakrmovací pachová krmítka

  Dnes je docela trendy, při chytání ryb, používat různé umělé nástrahy, například napodobeniny brouků, mušek, rybek, či jiných potvůrek žijících pod vodou nebo i kolem vody. Dnešní moderní rybář však má ve svém arzenálu i jiné umělotiny, například umělou kukuřici. A tak není divu, že někdo vymyslel i variantu lovu ryb s krmítkem, ale bez krmení, jen s houbičkou umístěnou v krmítku, která po nadipování dělá ve vodě podobnou práci, jako klasická zakrmovací směs.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím