Rybářský rozcestník

Kapr po burgundsku

Porce kapra položené v zapékací misce na vrstvě šalotky a hub, zalité bílým vínem a v troubě zapečené přelité smetanovým krémem.

2 náročnost
40 minut
Kapr po burgundsku
 • 1-1,2 kg kapra
 • 250 g tvrdých hub, nejlépe lesních
 • 125 ml creme fraiche nebo zakysané smetany
 • 4 lžíce másla
 • 6 ks šalotek
 • 0,5 l bílého vína nejlépe z oblasti Burgundska
 • mletý černý pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Hlubokou zapékací formu vymažeme máslem, dno poklademe na kolečka nakrájenými šalotkami a plátky hub
  2. Očištěného a na porce nakrájeného kapra rozložíme na šalotku s houbami, maso osolíme a okořeníme pepřem, zalijeme vínem a dáme do předem vyhřáté trouby na 200 °C na 7-8 minut péci
  3. Teplotu v troubě snížíme na 180 °C a kapra pečeme dalších cca 12 minut, během pečené občas rybu přelijeme šťávou z výpeku
  4. Dozlatova upečeného kapra nakonec přelijeme creme fraiche nebo zakysanou smetanou, dochutíme solí a pepřem, vše prohřejeme a podáváme nejlépe v zapékací misce, ve které se kapr připravoval.

  Poznámka

  Créme fraiche (franc.) – Čerstvá smetana. Vyrábí se z husté smetany, ke které byla přidána kultura. Výsledkem je velmi hustý smetanový výrobek ostré chuti. Obsahuje 25-35 % tuku.

  Nejčtenější články

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

  Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

  Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?