Rybářský rozcestník

Okurková omáčka s koprem

Omáčka připravená ze světlé jíšky, kostiček kyselé okurky, smetany, pepře a soli, v ní povařené porce ryby, jako kapra, tlouště, ale také okouna, candáta či štiky, porce ryby pak servírované přelité omáčkou a ozdobené nasekaným koprem.

2 náročnost
15 minut
+ doba vaření ryb cca 12 až 15 minut  
 • 250 ml (1 kelímek) smetany na vaření
 • 30 g másla
 • 20 g hladké mouky
 • 1 ks větší kyselé nakládané okurky nebo dvě menší okurky
 • 1-2 vrchovaté lžíce nasekaného kopru
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Připravíme si světlou jíšku; mouku přímo v hrnci necháme v rozpáleném tuku (v tomto případě v rozpuštěném másle) jen krátce zpěnit
  2. Za stálého míchání a podlévání smetanou povaříme na jemnou omáčku, tu osolíme a okořeníme pepřem, nakonec přidáme na drobno pokrájenou kyselou okurku

  Použití omáčky na uvaření rybího masa:

  1. Do výše připravené omáčky vložíme osolené, pepřem okořeněné porce ryby, jako kapra, tlouště, candáta, okouna, štiky…, které můžeme ještě pokapat citronovou šťávou
  2. Rybí maso vaříme v omáčce na mírném zdroji tepla 12-15 minut, prostě tak dlouho, až maso změkne, ale nesmí se rozpadat!
  3. Jednotlivé porce ryby přendáme na talíře, přelijeme je omáčkou a ozdobíme nadrobno pokrájeným koprem.

  Doporučení

  Omáčku s rybou podáváme například s vařeným bramborem, rýží nebo těstovinami.

  Nejčtenější články

  Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

  15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

  Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

  Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

  Pozvánka na závody mládeže v RT do Příbrami

  MO Příbram zve na náborové halové závody v rybolovné technice určené dětem a juniorům, které se konají 2. 3. 2024 v místní sportovní hale.