Rybářský rozcestník

Marinovaný kapr vařený

V mořidle povařené porce kapra vhodné jako doplněk salátů.

2 náročnost
40 minut
 • 1 kg kapra
 • 100 g cibule
 • 0,5 l vody
 • 1 dl octa
 • nové koření
 • bobkový list
 • sůl
 • Příprava

  1. Rybu očistíme, vykucháme a nakrájíme vcelku napříč porce a osolíme
  2. Uvaříme mořidlo z octa, cibule, koření a soli, stáhneme na okraj plotny, vložíme rybu a uvaříme ji na mírném ohni doměkka
  3. Měkkou rybu opatrně vyjmeme na salátovou mísu
  4. Vývar podle chuti okyselíme, vyjmeme cibuli a necháme vyvařit asi na 3/4, zalijeme jím rybu tak, aby byla potopena a necháme vychladnout
  5. K rybě podáváme saláty nebo studené omáčky.

  Doporučení

  – Rybu můžeme uchovat několik dní v chladnu, v úzkém kameninovém hrnku nebo ve sklenici.

  Nejčtenější články

  Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

  Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

  Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

  Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

  Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

  Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.