Rybářský rozcestník

Kapr vařený v sáčku v bylinkách

Porce kapra pokapané citronovou šťávou, odležené, dochucené solí a bylinkami, uvařené zabalené v mikrotenovém sáčku ve vodě.

1 náročnost
35 minut
+ 30 minut odležení  
 • 2 ks porce kapra
 • 1 ks citrónu
 • 1-2 hrsti bylinek (petrželka, pažitka, libeček ...)
 • máslo
 • sůl
 • voda
 • mikrotenový sáček
 • Příprava

  1. Očištěné porce kapra pokapeme citronovou šťávou a necháme 30 minut odležet
  2. Maso ze všech stran osolíme, potřeme hojně nadrobno nasekanými a promíchanými zelenými natěmi bylinek, vše vložíme do sáčku a zajistíme gumičkou
  3. Připravený sáček s rybou vložíme do vařící vody a vaříme na mírném zdroji tepla 25 minut
  4. Uvařené porce ryby vyjmeme, doplníme čerstvým máslem a podáváme například s vařenými brambory a hlávkovým salátem.

  Nejčtenější články

  Výměnný obchod s kosem

  Už jsem zažil u vody kdejaká zvláštní setkání, ale tento zážitek s „taťkou“ kosem si tedy opravdu nemohu nechat pro sebe. 🙂 Stalo se to poměrně nedávno na mé jednodenní rybářské výpravě na Rozkoši…

  Rady pro začínající vláčkaře – nástrahy vhodné pro vláčení

  Ano, vláčení je fenomén, ale je to především dřina. Někdy ani 300 náhozů nestačí k tomu, aby člověk spatřil nějakou tu šupinu. Vláčkař musí být nejen tělesně zdatný, ale také musí překypovat výrou v sebe sama. Někdy totiž ani několik hodin prohazování vodou nestačí k tomu, aby byl lov úspěšný a pak jen psychicky zdatný rybář dokáže další den vzít vláčecí prut opět do ruky a nahodit. Kromě výše uvedeného i znalost vody, či konkrétního místa, kde rybář chytá a také slušná výbava vede k úspěchu. Ovšem pro úspěšný lov vláčením je především nutná ta pravá nástraha, právě ta často rozhoduje o tom, zda rybář ten den zasekne rybu, nebo ne.

  Jak zajisti kus rohlíku na háček při chytání tzv. na mlaskačku

  Existuje více montáží a návazců s kterými můžeme nabízet kus rohlíku rybám pěkně z hladiny, tzv. na mlaskačku. Pro milovníky dalekých a razantních náhozů tu mám způsob nastražení rohlíku pomocí háčku s přívěsem, boilie jehly a kousku klacku, nebo i klasické zarážky.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím