Rybářský rozcestník

Makrely na roštu

Na roštu grilované ochucené makrely nadité plátky citronu.

2 náročnost
40 minut
 • 4 ks menší makrely
 • 1-2 ks citrony
 • mletý pepř
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Makrely vykucháme, odřízneme hlavy i ploutve, dobře omyjeme ve studené vodě, osušíme a takto připravené makrely nařízneme několika příčnými řezy, do kterých vložíme půlky plátku z dobře omytého citronu
  2. Lehce osolíme, opepříme, potřeme olejem a necháme asi 5 minut odležet
  3. Potom makrely poklademe na grilovací rošt a grilujeme asi 6 minut, poté obrátíme a opět grilujeme asi 6 minut, při grilování občas potřeme olejem.

  Doporučení

  Servírujeme s plátky rajčat, paprik, okurek a zalité tatarskou omáčkou.

  Nejčtenější články

  Podoustev nebo ostroretka, jak se rozeznají?

  I když v našich vodách žije proti moři jen málo ryb, přesto se především u nedospělých jedinců, i některé naše druhy, často pletou. Nezkušeného rybáře pak může zaskočit i větší chycený kus, který vidí poprvé. Mě se to kdysi stalo právě u podoustve říční. I v atlasech, při srovnání s fotografií mnou chyceného jedince, jsem měl problém určit, zda jde o podoustev nebo ostroretku stěhovavou.

  Ze zasedání hospodářského odboru při Radě ČRS

  HO odbor zasedal 26. 3. a jako hlavní bod programu měl: Vyhodnocení připomínek ÚS ČRS k návrhu změn prostřednictvím úpravy BPVRP/vyhlášky/zákona. Jak jsme vás dříve informovali, Rada ČRS projednala tento materiál s návrhem změn již na svém zasedání 7. 12. 2017. Poté byl materiál podstoupen jednotlivým ÚS k projednání a připomínkování tak, aby HO mohl tyto připomínky projednat na březnovém zasedání a připravit na dubnové jednání Rady vyhodnocení připomínek od jednotlivých ÚS a popřípadě navrhnout řešení v případě shody u všech ÚS.

  Rybářům už došla trpělivost: Do boje s pytláky se pustí s novou zbraní

  Nepořádek, zakázané táboření a především pytlačení. To vše vyústilo k tomu, že rybáři navázali užší spolupráci se státní policií. Nedávno pytláci dokonce vypustili rybník a ukradli tuny ryb. Pomůže situaci zklidnit tato spolupráce?

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím