Rybářský rozcestník

Makrely na roštu

Na roštu grilované ochucené makrely nadité plátky citronu.

2 náročnost
40 minut
 • 4 ks menší makrely
 • 1-2 ks citrony
 • mletý pepř
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Makrely vykucháme, odřízneme hlavy i ploutve, dobře omyjeme ve studené vodě, osušíme a takto připravené makrely nařízneme několika příčnými řezy, do kterých vložíme půlky plátku z dobře omytého citronu
  2. Lehce osolíme, opepříme, potřeme olejem a necháme asi 5 minut odležet
  3. Potom makrely poklademe na grilovací rošt a grilujeme asi 6 minut, poté obrátíme a opět grilujeme asi 6 minut, při grilování občas potřeme olejem.

  Doporučení

  Servírujeme s plátky rajčat, paprik, okurek a zalité tatarskou omáčkou.

  Nejčtenější články

  Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

  Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

  Češi vypěstovali nového kapra! Doplave na stoly už na Vánoce?

  Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV) Jihočeské univerzity vyšlechtila nové plemeno kapra s názvem amurský lysec, které je odolnější vůči nemocem. Na vývoji pracovali vědci více než 17 let. Amurský lysec je podle nich odolnější především vůči koi herpes viru (KHV), který působí úhyn kaprů.

  Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

  Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím