Rybářský rozcestník

Makrely na roštu

Na roštu grilované ochucené makrely nadité plátky citronu.

2 náročnost
40 minut
 • 4 ks menší makrely
 • 1-2 ks citrony
 • mletý pepř
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Makrely vykucháme, odřízneme hlavy i ploutve, dobře omyjeme ve studené vodě, osušíme a takto připravené makrely nařízneme několika příčnými řezy, do kterých vložíme půlky plátku z dobře omytého citronu
  2. Lehce osolíme, opepříme, potřeme olejem a necháme asi 5 minut odležet
  3. Potom makrely poklademe na grilovací rošt a grilujeme asi 6 minut, poté obrátíme a opět grilujeme asi 6 minut, při grilování občas potřeme olejem.

  Doporučení

  Servírujeme s plátky rajčat, paprik, okurek a zalité tatarskou omáčkou.

  Nejčtenější články

  Prosba všem lidem dobré vůle, nepouštějte zakoupené vánoční kapry zpět do rybníků, potoků a řek!

  Mnoho lidí to dělá. Myslí to bobře. Chtějí kapříkovi zachránit život a darovat mu svobodu. Netuší však, že mu tím zajistili jen pomalou a trýznivou smrt. Důvodů, proč vánoční kapr nemá šanci své vypuštění do přírody přežít je mnoho. Pokusím se vám vysvětlit alespoň některé z nich.

  Změny v rybářském řádu pro rok 2019

  Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

  Chytání na feeder – úplné začátky

  Coje je tedy ten feeder? Je to prut, který se používá na chytání metodou položená, tedy se závažím položeným na dně. Pruty na feeder jsou opatřeny tenkými, ohebnými signalizačními špičkami, podle kterých rybář pozná i jemné záběry. Pruty i celá tato metoda pochází z Anglie. U nás feeder tak zdomácněl, že si ho osvojily i starší rybářské ročníky, dříve chytající jen na krmítko a klasický kaprářský prut. Feeder je skvělý pro ty, co chtějí opravdu aktivně strávit čas u vody. Pro ty, co od prutu rádi odcházejí, nebo u chytání rádi podřimují, feeder rozhodně není!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím