Rybářský rozcestník

Maďarský rybí paprikáš

Kostky ryby podušené na cibulovém základě se slaninou, ochucené mletou paprikou a pivem. Recept z maďarské kuchyně.

2 náročnost
30 minut
+ 30 minut odležení  
Maďarský rybí paprikáš
 • 500-600 g rybího masa (filé) bez kostí
 • 150 ml piva
 • 100 g slaniny
 • 2 lžičky mleté sladké papriky
 • 1 lžička mleté pálivé papriky
 • 3 ks cibule
 • mletý kmín
 • sůl
 • Příprava

  1. Stažené a kostí zbavené rybí maso nebo filé nakrájíme na kostky, osolíme, posypeme mletým kmínem a necháme 30 minut odležet
  2. Na nakrájené rozškvařené slanině oretujeme oloupané, na hrubo nakrájené cibule
  3. Pak přidáme rybí maso, poprášíme mletou sladkou i pálivou paprikou, zalijeme pivem a vše podusíme zvolna doměkka.

  Doporučení

  Podáváme například s vařenými bramborami.

  Nejčtenější články

  Chytáme candáty

  Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

  Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

  V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

  Cílený lov candátů ze břehu klasickou přívlačí

  Cílený lov jednotlivých druhů dravých ryb má svá úskalí, ale rozhodně se vyplatí zaměřit zájem na konkrétního dravce. Co predátor, to jiný způsob lovu a tak nejen zvolená technika lovu, ale především i správná volba montáže má velký vliv na úspěšnost našeho snažení. O dobré volbě místa snad ani nemusím mluvit, to je samozřejmostí, pokud jdeme cíleně po konkrétním vodním predátorovi, aby v daném místě vůbec zrovna byl. V tomto článku se zaměříme na lov candátů a to klasickou přívlačí ze břehu. Tedy nebudeme zde řešit vertikální přívlač, ale ani například drop shot.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím