Rybářský rozcestník

Lín se žampionovou omáčkou

Omáčkou připravenou podle tohoto receptu můžete přelít jakoukoliv rybu upečenou na másle. V našem receptu jsme použili lína.

2 náročnost
30 minut
+ doba odležení ryby  
Lín se žampionovou omáčkou
 • 600 g lína
 • 200 g žampionů
 • 1 dl bílého vína
 • 4 lžíce smetany
 • 2 lžíce strouhaného sýru
 • 1 lžíce hladké mouky
 • citronová šťáva
 • máslo
 • kmín
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Lína vykucháme, naporcujeme, osolíme, okmínujeme, pokapeme citronovou šťávou a necháme 1 hodinu odležet
  2. Porce ryby osušíme a opečeme zprudka na pánvi, z obou stran, na másle
  3. Máslo v pánvi zaprášíme moukou přilijeme víno, přidáme strouhaný sýr, smetanu a krátce povaříme
  4. Nakonec do omáčky přidáme na plátky nakrájené žampiony, ochutíme citronovou šťávou, pepřem a solí a krátce podusíme
  5. Porce ryby na talíři přelijeme omáčkou a podáváme s brambory.

  Nejčtenější články

  ORLÍK AKTUÁLNĚ :-(((

  Poté, co jsme v neděli dopoledne chytili pytláka bez dokladů (lovil vesele na dva pruty) a rybáře, který dlouhodobě porušoval řád, jsme si udělali včera odpoledne výlet na Orlík a objeli 20 km břehů. JE NEUVĚŘITELNÉ, co se tam děje. Vesele se vláčí (všichni tedy svorně tvrdili, že si zrovna teď chystají věci na zahájení), loď na vodě plná komplet výbavy na dravce (prut na lov nástražek, dva pruty na tahání rybky, jeden nabitej vláčák, řízkovnice, echolot a příďák), stojan s dvěma pruty a na obou malí okounci, v bednách podměrečné ryby a hájené ryby, vrš plná malých okounků. Vzbudil jsem se s pocitem nesmírného smutku kořeněného beznadějí. Kde to proboha jsme??? SDÍLEJTE TOHLE SVINSTVO, TAKHLE TO DÁL NEJDE.

  Zpráva ze zasedání Republikové rady ČRS (červen)

  Rada shválila, kromě jiného, návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Konkrétně se jedná o stanovení nejmenší lovné míry okouna říčního na 15 cm, schválení povinnosti mít při lovu ryb podběrák, dále zákaz používání dvoj a trojháčků a omezení lovu na umělou mušku a muškařením na mimopstruhových revírech v období 1.1 až 15.6., dále zákaz lovu na srkačku a zákaz používání vylovovacího háku (gafu).

  Nazapomínejte na dodatky v rybářském řádu, mohli by jste přijít o papíry!

  Na svazové vodě se musí všichni rybáři řídit rybářským řádem. O tom, jak moc je či není zastaralý, dnes nechci mluvit, ale spíše se s vámi podělím o jedno zjištění. Někteří z nás si zapomínají každý rok přečíst v řádu „Bližší podmínky výkonu rybářského práva“, tedy dodatky k řádu, které jsou vytištěné modře a které někdy zásadně mění například povolenou lovnou délku některých ryb. A tak neznalý rybář si může omylem přivlastnit amura, který má ale v některých krajích aktuálně v dodatcích změněnou lovnou míru z 50 na 70 cm!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím