Rybářský rozcestník

Lín na sardelové pastě a másle

Líni potření marinádou z nasekané cibule a sardelové pasty, posypaní kmínem a solí, pokladení kolečky citronu a kousky másla, upečení v troubě doměkka.

2 náročnost
40 minut
Lín na sardelové pastě a másle
 • 1 kg lína (2-3 kusy)
 • 1 ks cibule
 • 1 lžíce sardelové pasty
 • strouhanka
 • máslo
 • citron
 • kmín
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Cibuli nastrouháme a promícháme s lžící sardelové pasty
  2. Očištěné a vykuchané ryby potřeme na povrchu i uvnitř směsí z cibule a sardelové pasty, okmínujeme, opepříme, případně osolíme, ale sardelová pasta je slaná dost
  3. Ryby poklademe kousky másla a kolečky citronu a dáme péct na 15-20 minut podle velikosti do vyhřáté trouby na 200 °C
  4. Pečené ryby přendáme na talíř, omáčku, která se vypekla zahustíme lžící strouhanky, pak s ní přelijeme ryby na talíři a podáváme například s vařeným bramborem.

  Nejčtenější články

  Bivakování u vody aneb problémy kolem pobytu u vody a to nejen v nočních hodinách

  Bohužel stanovat si nemůžeme, kde se nám zachce. I když dnes legislativou není obecně zakázané bivakovat na státních pozemcích, přesto si nemůžeme všude rozložit stan a přenocovat. Buď to místně zakazují obecní nebo městské vyhlášky, nebo i některé zákony na ochranu přírody. Pak také musíme ctít soukromé pozemky, kde jen vlastník pozemku nám může povolit tento užívat, například také k přenocování. A co my rybáři? Máme nějakou výjimku nebo legislativa na nás nemyslí? Obecně má rybář právo se skrýt před deštěm a větrem, ovšem bližší specifikace v zákonech není, myslím tím upřesnění, kde je hranice mezi přístřeškem proti dešti a stanem, který již mnohým vadí…

  Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

  Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná především v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

  Chleba či rohlík nastražený pomocí gumičky a roztahovače kroužků

  Nastražit pomocí gumiček a roztahovače kroužků lze jak peletky, tak po mírné úpravě i bolies koule. Ale co tak zkusit nastražit chlebovou kůrku či jiné pečivo? Jde to!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím