Rybářský rozcestník

Lín na sardelové pastě a másle

Líni potření marinádou z nasekané cibule a sardelové pasty, posypaní kmínem a solí, pokladení kolečky citronu a kousky másla, upečení v troubě doměkka.

2 náročnost
40 minut
Lín na sardelové pastě a másle
 • 1 kg lína (2-3 kusy)
 • 1 ks cibule
 • 1 lžíce sardelové pasty
 • strouhanka
 • máslo
 • citron
 • kmín
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Cibuli nastrouháme a promícháme s lžící sardelové pasty
  2. Očištěné a vykuchané ryby potřeme na povrchu i uvnitř směsí z cibule a sardelové pasty, okmínujeme, opepříme, případně osolíme, ale sardelová pasta je slaná dost
  3. Ryby poklademe kousky másla a kolečky citronu a dáme péct na 15-20 minut podle velikosti do vyhřáté trouby na 200 °C
  4. Pečené ryby přendáme na talíř, omáčku, která se vypekla zahustíme lžící strouhanky, pak s ní přelijeme ryby na talíři a podáváme například s vařeným bramborem.

  Nejčtenější články

  Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

  Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

  Chytat dravce na živou či mrtvou rybičku nebo jen na umělé nástrahy? Je lov na živou nástrahu přežitek?

  V daleké minulosti to měli sportovní rybáři jednoduché, většinou chytali dravce na přirozenou nástrahu a to buď živou, nebo mrtvou, jinou volbu neměli. Časem se začali pro lov některých dravých ryb využívat i nástrahy umělé, což umožnil rozkvět sportovního rybolovu ruku v ruce s technickým vývojem, ten totiž dovolil výrobcům vláčecích nástrah nahradit dřevo umělými hmotami a dalšími materiály, z kterých se dnes vyrábí dokonalé napodobeniny rybek, ale i jiných vodních živočichů. Nejmodernější „měkké“ umělé nástrahy, které vznikly v USA, se velice rychle rozšířili jak do Evropy, tak i do Skandinávie. V severských zemích se tak s nastraženou živou rybkou již dnes téměř nesetkáte. V některých státech je pak chytání na živou nástrahu zakázané úplně!

  Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

  Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím