Rybářský rozcestník

Krevety na kari s kokosovým mlékem

Vyloupané krevety s lahodným kokosovým mlékem, koriandrem, cibulí a pikantní červenou kari pastou. Lehká večeře nebo oběd.

1 náročnost
20 minut
Krevety na kari s kokosovým mlékem
 • Na 4 porce:
 • 500 g loupaných krevet
 • 500 ml kokosového mléka
 • 1 lžíce rybí omáčky (nemusí být)
 • 1 lžíce červené kari pasty
 • 1 lžíce oleje
 • 1 ks cibule
 • koriandr
 • sůl
 • Příprava

  1. Cibuli nakrájej na kolečka a společně s červenou pastou orestuj na oleji (na oleji určený ke smažení!)
  2. K cibuli a pastě přilij kokosové mléko, rybí omáčku a směs přiveď k varu
  3. Pak přidej krevetky a vař asi deset minut
  4. Hotovu směs dosol a můžeš dozdobit rozsekaným koriandrem nebo tvým oblíbeným kořením.

  Doporučení

  Jako přílohu si můžeš udělat rýži (ideálně basmati). Další přílohy jsou samozřejmě možné, záleží jen na tvé chuti.

  Další zdravé recepty jsou připraveny u online fitness trenérky Danči Hájkové na jejím zdravém webu.

  Poznámka

  Co tě čeká s tímto receptem? V kuchyni strávíš asi 20 minut, z uvedeného množství vykouzlíš 4 porce a bude tě to stát cca 205 Kč. Pokud to se zdravým životním stylem myslíš vážně, zkus do svého jídelníčku zařazovat mořské plody. Zrovna krevety obsahují látky, které blahodárně působí na tvoji pleť a chrání tě před vráskami. Krevetky také obsahují hořčík, fosfor a draslík. Díky hořčíku budeš více v pohodě a podpoříš svoji regeneraci. Kdy je ideální tento recept baštit? Určitě se jedná o ideální oběd. Pokud si zmenšíš přílohu, tak si můžeš dát tuto dobrůtku i k večeři. Opravdu si večer dávej pozor na velikost příloh! V případě hubnutí je dobré ve večerních hodinách přílohu nahradit zeleninkou nebo si dát přílohy opravdové minimum.

  Nejčtenější články

  Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

  Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?