Rybářský rozcestník

Kapříci s cibulí

Menší kapři nadití opečenými paprikami, grilovaní v alobalu spolu s opečenými cibulemi.

2 náročnost
45 minut
 • 2 ks menších kaprů (asi 40-45 cm)
 • 2 ks červených paprik
 • 4 ks cibule
 • olivový olej
 • mletý pepř
 • kmín
 • sůl
 • Příprava

  1. Papriky vcelku opečeme nad ohněm, dokud nezčernají, vložíme na pár minut do igelitového sáčku a když se slupka zapaří, pak je snadno oloupeme
  2. Oloupané cibule nakrájíme na klínky a spolu s kmínem osmahneme na troše rozehřátého oleje
  3. Vykuchané a šupin zbavené kapry opláchneme, osušíme, zvenku i zevnitř osolíme a opepříme, potom břišní dutiny naplníme osolenými a opepřenými paprikami
  4. Na alobaly položíme ryby, navrstvíme na ně opečené cibule, zabalíme a pečeme na grilu 15-20 minut.

  Nejčtenější články

  Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

  Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

  Způsoby uzení ryb

  Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

  Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

  Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím