Rybářský rozcestník

Japonská omáčka k namáčení

Tuto dobře vychlazenou omáčku podáváme k různě upraveným rybám servírovaným po jednotlivých soustech, ale i k darům moře, či jiným vodním živočichům upraveným grilováním, pečením, vařením apod.

1 náročnost
10 minut
+ doba uležení v chladu  
Japonská omáčka k namáčení
 • 4 lžíce bílého přírodního vína
 • 3 lžíce tmavé sojové omáčky
 • 3 lžíce na jmeno nastoruhané ředkve
 • 1/2 lžičky mletého zázvoru
 • 1 dcl vody
 • sůl
 • Příprava

  1. Do misky nalijeme vodu, přilijeme sojovou omáčku a bílé víno
  2. Přidáme ostatní suroviny, promícháme, dáme do lednice na 1 hodinu odležet
  3. Omáčku podáváme k různým rybím pokrmům, kdy jednotlivé kousky ryby, ale i jiných vodních živočichů do omáčky namáčíme těsně před vložením do úst.

  Nejčtenější články

  Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

  Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

  DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

  I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!

  Ryby v české kuchyni – 1. díl

  Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.