Rybářský rozcestník

Grundle z trouby

Jednoduchý recept na grundle, tedy drobné rybky ochucené solí, kmínem a sušeným česnekem, upečené v troubě dozlatova. Skvělé k pivu či vínu.

1 náročnost
20 minut
grundle
 • 500 g grundlí (drobných rybek)
 • sušený česnek
 • máslo
 • kmín
 • sůl
 • papír na pečení
 • kolečka citronu a smítky kopru na ozdobení
 • Příprava

  1. Plech vyložíme pečícím papírem.
  2. Naskládáme rybky, posypeme jemně sušeným česnekem, osolíme, okmínujeme, poklademe plátky másla.
  3. Vložíme do vyhřáté trouby, pečeme při 180 °C 15 minut. Během pečení občas promícháme, grundle otočíme.
  4. Upečené grundle rozložíme na talířky, ozdobíme kolečkem citronu, snítkami kopru.

  Doporučení

  Podáváme s opečeným toastovým chlebem, chlazeným pivem, nebo vínem.

  Poznámka

  Text i foto: Dalibor Marounek

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2023

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

  Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

  Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

  Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

  Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.