Rybářský rozcestník

Grundle po mlynářsku

Dnes už drobné rybky jako mřenky, hrouzky, bělice ve velkém množství chytne málo kdo, grundle proto raději připravíme z mořských rybek, které lze koupit v řetězcích.

2 náročnost
30 minut
grundlegrundle
 • 500 g grundlí
 • 1 hrnek hladké mouky
 • 1 rovná lžíce červené papriky
 • 1/4 lžičky drceného kmínu
 • 1/4 lžičky pepře
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Hladkou mouku smícháme s červenou paprikou.
  2. Ve směsi obalíme rybky, které smažíme (nejlépe ve fritéze) do zlatova.
  3. Grundle necháme okapat od oleje, rozložíme na talířky.
  4. Osolíme, okmínujeme, opepříme. Přidáme kousky citronu a zeleniny, podáváme jako chuťovku k pivu, vínu.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

  Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

  Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

  Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

  Vermikompostér ze tří kbelíků – jak si vyrobit jednoduchý domeček pro žížaly

  Žížal není nikdy dost a my rybáři máme několik možností, jak si je pořídit. Dají se běžně koupit, ale ty ceny! Pak nezbývá, chceme-li ušetřit, než si je nasbírat, nebo ještě lépe, vypěstovat. A právě k chovu žížal si můžeme vyrobit jednoduchý vermikompostér, který nám kromě žížal dodá i výtečné hnojivo pro domácí květiny, což by mohlo potěšit naše manželky.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím