Rybářský rozcestník

Fritovaní trumani

Zatím, co jedni je nenávidí, druzí se naučili s nimi u vody žít. Když jsou tak hladoví a berou nástrahu ostatním rybám, proč toho nevyužít, několik si jich nenachytat a pak opéci ponořené v horkém oleji téměř dokřupava? Ano, to je nápad! Jde totiž o úžasnou pochoutku, kterou si můžete připravit přímo u vody.

2 náročnost
60 minut
fritovanífritovanífritovaní
 • trumani (sumečci američtí), více kusů
 • sůl dle potřeby
 • (mouka)
 • kmín
 • pepř
 • větší množství oleje
 • Příprava

  1. Trumany vykucháme, nasolíme zevnitř i z venku a necháme nejméně 30 minut odležet, pak z kůže díky soli půjde sliz pěkně dolů.
  2. Opláchneme je, opět osolíme, okmínujeme a hodíme je do většího množství rozpáleného oleje, opékáme – fritujeme pěkně dozlatova a částečně dokřupava.
  3. Vytáhneme je z oleje, položíme na papírový ubrousek a pak se můžeme směle do nich pustit, maso mají výtečné!

  Doporučení

  Stačí rozpálený rošt grilu, na ten položíme hrnec s olejem, oleje dáme tolik, aby byli trumani úplně potopení, když je budeme fritovat. Ještě lépe se pak budou opékat, pokud použijeme mouku, do které je obalíme. Tu můžeme ještě promíchat s trochou červené mleté papriky.

  Nejčtenější články

  Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

  15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

  Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

  Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

  FOR FISHING 2024 – den druhý

  Pokud se včera občas nedalo nějakou tou uličkou protáhnout, dnes to není o nic lepší! Letos je rybářský veletrh FOR FISHING opravdu hojně navštěvovaný. Mě se ho podařilo celý prolétnout za dva dny a přiznám se, že šlo o pěkný kvapík. Občas jsem se na nějakém stánku zasekl, protože novinek je tu letos opravdu hodně. Dnes vám představím dalších pár firem a výrobků, které by některé z vás mohli na letošním FOR FISHINGu zaujmout.