Rybářský rozcestník

Fritovaní trumani

Zatím, co jedni je nenávidí, druzí se naučili s nimi u vody žít. Když jsou tak hladoví a berou nástrahu ostatním rybám, proč toho nevyužít, několik si jich nenachytat a pak opéci ponořené v horkém oleji téměř dokřupava? Ano, to je nápad! Jde totiž o úžasnou pochoutku, kterou si můžete připravit přímo u vody.

2 náročnost
60 minut
fritovanífritovanífritovaní
 • trumani (sumečci američtí), více kusů
 • sůl dle potřeby
 • (mouka)
 • kmín
 • pepř
 • větší množství oleje
 • Příprava

  1. Trumany vykucháme, nasolíme zevnitř i z venku a necháme nejméně 30 minut odležet, pak z kůže díky soli půjde sliz pěkně dolů.
  2. Opláchneme je, opět osolíme, okmínujeme a hodíme je do většího množství rozpáleného oleje, opékáme – fritujeme pěkně dozlatova a částečně dokřupava.
  3. Vytáhneme je z oleje, položíme na papírový ubrousek a pak se můžeme směle do nich pustit, maso mají výtečné!

  Doporučení

  Stačí rozpálený rošt grilu, na ten položíme hrnec s olejem, oleje dáme tolik, aby byli trumani úplně potopení, když je budeme fritovat. Ještě lépe se pak budou opékat, pokud použijeme mouku, do které je obalíme. Tu můžeme ještě promíchat s trochou červené mleté papriky.

  Nejčtenější články

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

  Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

  Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?