Rybářský rozcestník

Chobotnice na červeném víně II.

V originále se tento recept jmenuje „Krasáto ochtapódi“. Tato variant je z pořadu „VIP Prostřenp“ od pana Vágnera.

2 náročnost
180 minut
Chobotnice na červeném víně II.
 • 3 kg chobotnice v celku
 • 700 ml sladšího červeného vína
 • 200 ml olivového oleje
 • sůl na dochucení
 • Příprava

  1. Omytou chobotnici nakrájíme na větší kusy a vložíme ji do přiměřeně velkého hrnce, zalijeme olivovým olejem a červeným vínem tak, aby byla chobotnice úplně ponořená
  2. Zaklopené dusíme 30 minut, odkryté vaříme na mírném zdroji tepla, až se víno vyvaří a vznikne hustá omáčka, což tvá nejméně 120 minut, ale spíše i déle
  3. Solíme až na talířích.

  Nejčtenější články

  Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

  Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

  Rybářské závody v Domamili 2023

  Milí příznivci domamilských Rybářských závodů ,dovoluji si Vás pozvat tentokrát v sobotu 29. 4. 2023 k Janíčkovu rybníku Janíčkův rybník Domamil. Závodníci nemusí být členy Rybářského svazu. Jsou to dvoukolové závody, 1 prut, 2 návazce, 1 krmítko, povoleno vnadění, započítávají se úlovky větší 20 cm. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno!

  DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

  I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!