Rybářský rozcestník

Candát na bylinkách

Jednoduchá příprava filetů z candáta. Jde o okořeněné rybí maso posypané čerstvými bylinkami a strouhankou upečené v troubě doměkka servírované například s celerovými hranolky.

2 náročnost
40 minut
candát
 • 600-700 g filetů z candáta
 • 2 lžíce strouhanky
 • 1 lžička čerstvého rozmarýnu
 • 1 lžička čerstvé šalvěje
 • 1 lžička čerstvé petrželky
 • citronová šťáva
 • drcený barevný pepř
 • máslo
 • sůl
 • Příprava

  1. Filety osolíme, pokapeme citronovou šťávou, necháme chvíli odpočinout
  2. Bylinky nasekáme na jemnou, promícháme dohromady
  3. Filety osušíme, posypeme barevným pepřem, nasekanými bylinkami, poklademe vločkami másla, jemně posypeme strouhankou
  4. Rybu položíme na plech který vymažeme rozpuštěným máslem, vložíme do vyhřáté trouby, pečeme při 160-180 C, 15-20 minut
  5. Upečené porce ryby položíme na talíře, ozdobíme kolečky citronu, podáváme třeba s celerovými hranolky.

  Nejčtenější články

  Chytáme candáty

  Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

  Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

  V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

  Cílený lov candátů ze břehu klasickou přívlačí

  Cílený lov jednotlivých druhů dravých ryb má svá úskalí, ale rozhodně se vyplatí zaměřit zájem na konkrétního dravce. Co predátor, to jiný způsob lovu a tak nejen zvolená technika lovu, ale především i správná volba montáže má velký vliv na úspěšnost našeho snažení. O dobré volbě místa snad ani nemusím mluvit, to je samozřejmostí, pokud jdeme cíleně po konkrétním vodním predátorovi, aby v daném místě vůbec zrovna byl. V tomto článku se zaměříme na lov candátů a to klasickou přívlačí ze břehu. Tedy nebudeme zde řešit vertikální přívlač, ale ani například drop shot.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím